75 Bin TL İhtiyaç Kredisinin İş Bankası'nda Toplam Maliyeti Ne Kadar?

İhtiyaç kredisi güncel maliyetlerini araştıranlar kendilerine uygun imkanlarla kredi imkanı sağlayan bankaları öğrenmek istiyorlar. 75 Bin TL ihtiyaç kredisinin maliyeti İş Bankası'nda kaç TL?

Finans 08.11.2021 - 18:54 08.11.2021 - 18:54 Engin Uzunoğlu

Ekonomik şartlar vatandaşların bütçelerini çevirebilmeleri için ek nakit desteklerini mecburi hale getirdi. Geçimlerini sağlayabilmek isteyen vatandaşlar da kendilerine uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi veren bankaları araştırıyorlar. İhtiyaç kredisi maliyetleri en çok merak edilen bankalardan birisi de İş Bankası oldu. Peki İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? İş Bankası'ndan 75 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar ne kada rmaliyet ile karşılaşırlar? 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZLELİKLERİ NELERDİR?

İş Bankası uzun yıllardır müşterilerinin nakit ihtiyaçları karşısında finansal çözüm üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyen İş Bankası oldukça uygun maliyetlerle müşterilerine nakit desteği veriyor. İş Bankası esnek ödeme planları ile müşterilerine ihtiyaç kredisi veriyor.

3 AY SONRA ÖDEMEYE BAŞLAYIN

İş Bankası'nın ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 3 ay ödeme erteleme imkanı veriliyor. Bu şekilde tercihte bulunan müşteriler ihtiyaç kredisi çektinden sonra ilk 3 ay boyunca herhangi bir ödeme yapmıyorlar. 3 aylık sürenin ardından ise kredi borcu eşit taksitler halinde aydan aya ödenmeye devam ediliyor. Ödemesiz geçen 3 aylık süre ise müşteriye verilen vade süresinden düşülüyor.

İHTİYAÇ KREDİSİ VADE SÜRELERİ 

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler tabi olacakları azami vade sürelerini de merak ediyorlar. BDDK tarafından tüm bankaların uymaları zorunlu olan kurallara göre ihtiyaç kredisi vadelerinde belirli bir sınırlama bulunuyor. Buna göre 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri 36 aya kadar vade ile kullanılabiliyor. 50 Bin TL'nin üzerinde olan krediler için ise müşterilere en fazla 24 ay vade imkanı verilebiliyor. 

İŞ BANKASI 75 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası aylık faiz oranı yüzde 1,60 olarak açıklandı. Bu faiz oranları müşteriye özel olarak kredi çekimi sırasında değişebiliyor. İş Bankası'ndan 24 ay vadeli 75 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerin aylık taksitleri ise 3.929 TL oluyor. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 94.307 TL olduğu bildirildi. 

iş bankası 75 bin tl ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

Öte yandan İş Bankası tüm bankacılık kanalları üzerinden müşterilerin ihtiyaç kredisi başvuru taleplerini alıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@