75 Bin TL Taşıt Kredisinin Aylık Taksiti Akbank'ta Kaç TL?

Otomobil satın alırken finansman ihtiyacı hissedenlere Akbank tarafından uygun maliyetlerle taşıt kredisi veriliyor. Akbank taşıt kredisi aylık faiz oranı yüzde kaç?

Finans 28.11.2021 - 01:52 28.11.2021 - 01:52 Engin Uzunoğlu

Otomobil fiyatlarına zamlar yapıldıkça vatandaşların taşıt kredisi arayışları artıyor. Yükselen araç fiyatları karşısında finansman desteklerine mecbur kalan vatandaşlar kendilerine en uygun imkanlarla taşıt kredisi veren bankayı öğrenmek istiyorlar. Son zamanlarda Akbank da taşıt kredisi kampanyası ile dikkat çeken bankalar arasında yer almaya başladı.

AKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI KOŞULLARI NELERDİR?

Akbank'tan taşıt kredisi kullanabilmek için 18 yaşından büyük olunması gerekiyor. Ayrıca taşıt kredisi başvurusu yapan müşterinin risk ve istihbaratında herhangi bir olumsuzluk bulunmamalıdır. 

AKbank'tan taşıt kredisi talep eden müşteriler belgelenebilir bir gelire sahip olmalıdırlar. Belgeleyebilecekleri bir geliri olmayan müşterilere Akbank tarafından taşıt kredisi verilmemektedir. 

Akbank müşterilere vereceği taşıt kredisinin miktarını hesaplarken bir kritere oldukça önem vermektedir. Talep edilen kredinin aylık taksit tutarı hane halkı aylık ortalama gelirinin yüzde 50'sinden fazla olmamalıdır. İlerleyen dönemlerde müşterilerinn ödeme güçlüğü çekmemeleri için bu kritere önem verilmektedir. 

Akbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından kredi hayat sigortası yaptırılmaktadır. Böylece kredinin geri ödenmesi konusunda hem müşteriler hem de banka güvence altına alınmaktadır. Yine müşterilere kasko sigortası banka tarafından yaptırılır. Kredi vadesi dılana kadar bu kasko sigortası zamanı geldikçe uzatılır. 

Akbank müşterilerine taşıt kredisi verirken ağır teminat talebinde bulunmamaktadır. Satın alınacak otomobil üzerine ipotek koyan Akbank kredisini garanti altına alır.

AKBANK NE KADAR TAŞIT KREDİSİ VERİR?

Akbank müşterilerden bağımsız olarak ne kadar taşıt kredisi vereceğini satın alınacak otomobilin fatura değerine göre belirlemektedir. Buna göre 120 Bin TL'ye kadar değeri olan otomobillere yüzde 70 oranında, değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobillere yüzde 50 oranında, değeri 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan otomobillere de yüzde 30 oranında kredilendirme yapılmaktadır.

75 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

akbank taşıt kredisi hesaplama-1

Akbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,53 oranında faiz uygulanmaktadır. 48 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi kullanan Akbank müşterileri bankaya her ay 2.364 TL kredi taksit ödemesi gerçekleştiriyorlar. 48 ay boyunca sabit taksit ödemesi yapan müşteriler herhangi bir ekstra ödeme ile karşılaşmıyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@