75 Bin TL Taşıt Kredisinin Aylık Taksiti Halkbank'ta Kaç TL?

Otomobil satın almak isteyenler Halkbank'tan taşıt kredisi kullanarak hayallerini kurdukları araçlara kavuşabiliyorlar. 75 Bin TL taşıt kredisinin aylık taksit tutarı Halkbank'ta kaç liradır? 

Finans 22.10.2021 - 03:00 22.10.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Otomobil sahibi olmak isteyenlerin sayısı her zaman oldukça yüksek olmuştur. Ancak son dönemlerde ciddi bir finansman problemi yaşanıyor. Hem otomobil fiyatlarına kur farklarından gelen zamlar hem de vatandaşların alım güçlerinde meydana gelen azalma araç satın almak isteyenleri iki defa düşünmeye sevk ediyor. 

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

Araç satın almayı düşünenlerin finansman endişelerine ise Halkbank tarafından son veriliyor. Halkbank taşıt kredisi kampanyası çerçevesinde müşteriler otomobil hayallerini gerçeğe dönüştürebiliyorlar. Üstelik bu taşıt kredisi kampanyası ile müşterilere bazı imkanlar da sağlandığı için cazip bir teklif olarak değerlendirme yapılıyor. 

NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

Bankaların ne kadar taşıt kredisi verebilecekleri BDDK tarafından uygulanan sınırlamalar ile belirlenmiştir. Buna göre otomobil fatura değerine göre kredilendirme yapılıyor. Sıfır kilometre araçlar için fatura değeri 120 Bin TL'ye kadar olan otomobillerde yüzde 70 oranında kredilendirme yapılıyor. Ancak bu fiyat aralığında herhangi bir sıfır kilometre otomobil olmadığı için bir üst sınır en alt sınır haline geldi. Fatura değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için yüzde 50 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Bu da 200 Bin TL'lik bir otomobil için en fazla 100 Bin TL taşıt kredisi kullanabilmek anlamına geliyor. 

TAŞIT KREDİSİ AZAMİ VADE SÜRELERİ 

Taşıt kredileri için azami vade sürelerinde de bir sınırlama bulunuyor. Bu sınırlamanın detayları için yine satın alınmak istenen otomobilin fatura değerine bakılıyor. Fatura değeri 120 Bin TL 300 Bin TL arasında olan otomobiller için verilen taşıt kredilerinde azami 36 ay vade imkanı tanınabiliyor. Halkbank'tan bu değer aralığında bir otomobil için taşıt kredisi kullananlar 36 ay vade ile bu finansman desteğini alabiliyorlar. 

75 BİN TL TAŞIT KREDİSİ TAKSİT MALİYETİ NE KADAR?

halkbank taşıt kredisi kampanyası maliyet tablosu

Halkbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında kredi çekecek müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,54 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler vade süresince Halkbank'a 2.871 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 103.360 TL olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@