778 Konutluk Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesinde Uzlaşmalarla Yeni Süreç Başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın projelerinden olan Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde evlerini boşaltan vatandaşların boşalttıkları binaların yıkılması için çalışma başlatıldı.

778 Konutluk Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesinde Uzlaşmalarla Yeni Süreç Başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın İstanbul'daki kentsel dönüşüm projelerinden olan Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nden güzel haberler gelmeye başladı. Beyoğlu'ndaki Okmeydanı kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Fetihtepe Mahallesi 3.550 adadan çalışmalara başlandı. Proje kapsamında anlaşma sağlayan hak sahipleri evlerini boşaltırken boşaltılan bu binaların da yıkımına başlandı.

YÜZDE 30 İNDİRİM İLE UZLAŞMA SAĞLANIYOR

Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Şuayip Korkmaz çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Fetihtepe Mahallesi 3.550 adada yeni bir süreç başladı. Anlaşma sağlayarak evlerini tahliye edip kira yardımı almaya başlayan vatandaşlarımızın binalarının yenilenme çalışmalarını başlattık. Vatandaşlarımıza yeni evleri için ödeme kolaylığı da sağlandı.

Beyoğlu Belediye Başkanımız Haydar Ali Yıldız'ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir görüşmesi oldu. Vatandaşlarımızdan talep edilen ödeme miktarında yüzde 30 indirim bu görüşmeyle sağlandı.” dedi.

Henüz anlaşma sağlamamış olan hak sahiplerine çağrıda bulunan Şuayip Korkmaz, “Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahibi vatandaşlarımı bilgilendirip onların da anlaşma sağlamalarına devam ediyoruz. Anlaşma sağladığımız hak sahiplerinin binalarının inşasdı kısa bir sürede başlayacaktır.

Büyün vatandaşlarımızı ben Kentsel Dönüşüm Ofisi'mize davet ediyorum. Ortalama yüzde 30'luk indirimin ayrıntılarını öğrenmeye, uzlaşmayı imzalamaya ve kira yardımı almaya bekliyoruz. Bu önemli bir fırsattır ve çoğu projede de hak sahiplerine verilmemektedir.” ifadelerini kullandı.

778 ADET KONUT, 159 İŞ YERİ İNŞA EDİLECEK

İstanbul'un önemli kentsel dönüşüm projelerinden birisi olarak gösterilen Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında dönüşümün gerçekleşeceği Fetihtepe Mahallesi 3550 adada 29 bin metrekarelik alanda dönüşüm gerçekleştirilecek. Proje kapsamında 20 bin metrekarelik yeşil ve açık alan bırakılacak. Bu alanların peyzaj çalışmaları yine proje kapsamında modern bir şekilde yapılacak.

Proje kapsamında belirtilen alanda 778 konut ve 159 iş yeri inşa edilecek. Yeni dönüşüm ile her hak sahibine bir araçlık otopark verilecek. Şu anda proje alanında hak sahibi olanlar için konut ve iş yeri inşa edilecek. Burada ekstra konut ve iş yeri inşa edilip satış gerçekleştirilmeyecek. Bu şekilde Fetihtepe Mahallesi 3550 adada sosyal yapı değişmemiş olacak.

Proje kapsamında evlerini verenler yeni teslim alacakları daireleri ve iş yerleri için oluşan farkı 20 yılda taksit öder gibi ödeyecekler.

SONRAKİ HABER