8 Bin 600 Metre Uzunluğundaki Geminbeli Geçidi Karadeniz Bölgesini Akdeniz Bölgesine Bağlayacak

Geminbeli Geçidi, Karadeniz Bölgesini Sivas üzerinden Akdeniz Bölgesine bağlayacak. 8 bin 600 metre uzunluğunda olan geçidin 2021 hizmete girmesi bekleniyor.

Emlak Haberleri 09.11.2019 - 09:40 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Geminbeli Geçidi, Karadeniz Bölgesini Sivas üzerinden Akdeniz Bölgesine bağlayacak. 8 bin 600 metre uzunluğunda olan geçidin 2021 hizmete girmesi bekleniyor.

Son dönemlerde yapılan en önemli projelerden birisi olan Geminbeli Geçidi için süreç devam ediyor. 2010 rakımlı bölgede yapımı devam eden geçidin uzunluğu 8 bin 600 metre olacak. Geçit tamamlandığında Karadeniz Bölgesi'ni Sivas üzerinden Akdeniz Bölgesi'ne bağlayacak ve bu alanda önemli avantajlar oluşturacak.GEMİNBELİ GEÇİDİ 2021 YILINDA HİZMETE GİRECEKHalen yapımı devam eden Geminbeli Geçidine ilişkin son gelişmeler Sivas Valisi Salih Ayhan tarafından aktarıldı. Suşehri programlarına katılman önce yapımı devam eden Geminbeli Geçidi'ne inceleme ziyareti gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, hem 16’ncı Bölge Müdürü Aydoğan Aslan’dan ve teknik personelden çalışmaların hangi aşamada olduğuna ilişkin bilgi aldı. Daha sonra konuya ilişkin açıklamalarda da bulunan Vali Salih Ayhan şu ifadeleri kullandı. "Devletimizin geldiği noktayı, ekonomimizin nereye geldiğini ve vatandaşımızın nasıl daha kaliteli hizmet alacağını görebiliyoruz. Olağan bir hizmet var. 8 bin 600 metre uzunluğunda ve milyara yakın maliyetle vatandaşlarımıza bu hizmeti vermek için gayret ediyoruz. Sivas, karayolları yatırımları anlamında ülkemizin en şanslı illerinden birisi. Bu tünel kuzey-güney bağlantısı için çok büyüm arz etmekte. Akdeniz ve Karadeniz sahillerine bağlanmamız anlamında da önemli."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@