8 İlde Hazine Arazisi Satışı! Özelleştirme İdaresi Arsa Yatırımcısı İçin Satış Duyurusu Yayımladı

Arsa yatırımcılarına duyuru! T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Ankara, İzmir, Aydın, Malatya, Hatay, Ordu, Kütahya hazine arazisi, arsası satış ilanları!

Emlak Haberleri 19.02.2022 - 02:25 19.02.2022 - 02:25 Gülcan Özer

19 Şubat tarihli ve 31755 sayılı Resmi Gazete ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığından yayımlanan ilan kapsamında yatırımcılara duyuru yapıldı. Aralarında Ankara, İzmir, Aydın, Adana, Malatya, Hatay, Ordu ve  Kütahya illerinin yer aldığı 8 ilde arsa satışı yapılacağı ilan edildi. 

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satışa sunulan taşınmazlar, 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında "satış" yöntemiyle özelleştirme kapsamına alındı. Son derece değerli bölgelerde yer alan 17 taşınmaz için özelleştirme satış yöntemi le yapılacak. 

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ YATIRIMCILARA DUYURU: ARSA SATIŞ İHALESİ İLANI! 

Mülkiyeti Hazine'ye ait olan bazı taşınmazlar için satış yöntemiyle özelleştirme kararı çıktı. 15 Mart ve - 17 Mart 2022 tarihleri arasında son teklif verme tarihi dolacak olan taşınmazlar için 100.000 TL ile 2.000.000 TL arasında değişen geçici teminat bedelinin yatırılması zorunlu tutulacak. 

özelleştirme ltesi 1

özelleştirme listesi 2

Arsa satışları pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacak. Ayrı ayrı olmak şartı ile teklif sahipleri birden fazla teklif verebilecek. Düzenlenen ihaleye İhaleye gerçek ve tüzel kişiler, ORTAK GİRİŞİM GRUPLARI, kooperatifler, vakıflar ile belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernekler katılabilecekler. 

İhaleye katılmak isteyenler için yapılan uyarıda ihaleye girmek isteyen kişilerin Ziya Gökalp Caddesi No: 80 Kurtuluş/ANKARA adresine son teklif verme tarihi saat 18.00’e kadar elden teslim etme zorunluluğu olduğu hatırlatıldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@