8 Ocak 2020 Çarşamba Kar Tatili Olan İller Hangileri, Eskişehir, Kütahya Bilecik, Niğde ve Çanakkale'de Okullar Tatil Mi?

Yurdun büyük bir bölümü yoğun kar yağışı ve soğuk hava şartları ile mücadele ederken bazı illerimizde hava muhalefeti nedeni ile kar tatili ilan edildi.

GÜNDEM 08.01.2020 - 07:39 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Yurdun büyük bir bölümü yoğun kar yağışı ve soğuk hava şartları ile mücadele ederken bazı illerimizde hava muhalefeti nedeni ile kar tatili ilan edildi. Peki, kar tatili olan iller hangileri, hangi illerde okullara kar tatili verildi? Eskişehir'de okullar kar tatili oldu mu?

Türkiye'nin büyük bir bölümünü etkisi altına alan soğuk hava koşulları eğitimde de aksamalara neden oldu. Bazı illerde okullara kar tatili verildi. Özellikle de kar yağışının yoğun olduğu illerde taşımalı eğitimde sorun yaşanmaması adına son dakika kar tatili haberleri peş peşe geldi. SON DAKİKA KAR TATİLİ OLAN İLLLER HANGİLERİ, HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL İLAN EDİLDİ?KÜTAHYA VALİLİĞİ KAR TATİLİ AÇIKLAMASI KÜTAHYA'DA OKULLAR TATİL Mİ?Kütahya Valiliği yayımlamış olduğu resmi açıklama ile kar  tatilinin bir gün daha uzatıldığını duyurdu. İşte o açıklama metni; "İlimizde iki gündür aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle ilimiz merkezinde bulunan (köyler dahil) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi, özel, örgün, yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında, 8 Ocak Çarşamba bir gün süreyle eğitime ara verilmesine karar verilmiştir. Ayrıca eğitime ara verilen yerlerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser gibi kronik ağır hastalığı olanlar bir gün idari izinli sayılacaktır."NİĞDE'DE OKULLAR AÇIK MI, KAR TATİLİ VAR MI, NİĞDE VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI MI?Hayır, Niğde genelinde tatil ilan edilmedi. Ancak Ulukışla Kaymakamlığından yapılan açıklamada yoğun tipi ve kar yağışı nedeni ile mağduriyet yaşanmaması adına ilçede okulların bir gün tatil ilan edildiği duyuruldu. ÇANAKKALE'DE OKULLAR TATİL Mİ, KAR TATİLİ VAR MI?Hayır, Çanakkale genelinde okullar tatil ilan edilmedi ancak yapılan açıklamada Çanakkale'nin Yenice ve Çan ilçelerinde, kar yağışı ve buzlanma riski nedeni ile tatil ilan edildi. Yani Çanakkele genelinde kar tatili verilmezsen Yenice ve Çan ilçelerinde yaşayan öğrencilere kar tatili ilan edildi. Yine iki ilçede yaşayan engelli ve hamile kamu personeli de bugün için idari izinli sayılacak.BİLECİK'TE OKULLAR TATİL Mİ, KAR TATİLİ VAR MI, ÖĞRENCİLER OKULA GİDECEK Mİ?Hayır, Bilecik'te kar tatili olmayacak ve öğrenciler öğrenimlerine devam edecek. Sadece Bilecik'in Bozüyük ve Pazaryeri ilçelerinde, beklenen yoğun kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle taşımalı eğitime ara verildi.Bozüyük ve Pazaryeri Kaymakamlıkları tarafından yapılan açıklamada her iki ilçede de yoğun kar yağışı nedeniyle oluşabilecek don ve buzlanmaya karşı taşımalı eğitime ara verildiği duyuruldu. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@