8 Yaşındaki Çocuk Uçurtmanın Peşinden Koşarken Başıboş Köpeklerin Saldırısına Uğradı

Ankara Çubuk'ta yaşayan 8 yaşındaki çocuk, uçurtmasının peşinden koşarken başıboş sokak köpekleri tarafından saldırıya uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk hastaneye kaldırıldı.

Gündem 26.04.2022 - 14:21 26.04.2022 - 14:21 Gülşah Konuk Akın

Ankara Çubuk Yavuz Selim Mahallesi'nde yaşanan olayda, arkadaşları ile uçurtma uçuran 8 yaşındaki B.Ş. uçurtmasının peşinden koşarken bir grup başıboş köpeğin saldırısına uğradı. Küçük çocuk başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Çocuğun imdadına sesleri duyan çoban yetişti. 8 yaşındaki çocuk Çubuk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve oradan da Ankara Şehir Hastanesi'ne gönderildi. Köpeklerin saldırısına uğrayan çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

çubuk

BABA KÖPEK SALDIRISINI ANLATTI
Olayın cuma günü saat 3 civarlarında meydana geldiğini söyleyen baba olayı anlatırken: "Çocuğum bir arkadaşıyla birlikte uçurtma uçururken, uçurtması kaçıyor. Uçurtması kaçınca ‘hemen alıp geleyim' diyor ve dereyi aşıyor. Sokak köpekleri varmış 5-6 tane, oğlumun koştuğunu görünce köpekler de ona doğru koşmuş ve saldırmış." ifadelerini kullandı.  Köpeklerin koştuğunu gören çobanın da sopa ile koştuğunu söyleyen baba, çobanın kendisi gidene kadar köpeklerden birinin çocuğun kafasından tuttuğunu gördüğünü kendisine anlattığını, çocuğun eli yüzü kanlı bir şekilde eve kadar gittiğini, çocuğu hastaneye komuşunun götürdüğünü açıkladı.

çubuk-1

Olayın şokunu atlatamayan komşular da konuya ilişkin açıklamalar yaparak seslerini duyup köpeklerin çaresine bakmaları gerektiğini, bulundukları yerin köy yeri olduğunu, çocukların oyun oynayıp uçurtma uçurduğunu, aynı şeyin herkesin çocuğunun başına gelebileceğini söyleyerek yetkililerden başıboş köpeklere müdahale etmelerini istedi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@