80 Bin TL Taşıt Kredisi Ziraat Bankası'nda 2.559 TL Taksitle!

Taşıt kredisi kullanarak otomobil satın almak isteyenler Ziraat Bankası'nın taşıt kredisi kampanyasından yararlanarak bu isteklerini gerçekleştirebiliyorlar.

Finans 25.07.2021 - 19:44 25.07.2021 - 19:53 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de otomobil satın almak ciddi bir külfetin altına girmeyi gerektirmeye başladı. Hem araç fiyatlarının yükselmesi hem de taşıt kredilerinin sınırlandırılması ile vatandaşlar daha iyi bir plan yapmak zorunda kalıyorlar. 

Bütçeleri ile kredi şartlarını karşılaştıran vatandaşlar genellikle kamu bankalarını taşıt kredisi kampanyalarında tercih ediyorlar. Kamu bankalarının uygun maliyet sunması ve özel bankalara oranla daha geniş imkanlı taşıt kredisi kampanyası düzenlemesi ile başvurular bu bankalara doğru yöneliyor. 

Taşıt kredisi kampanyası açısından fark yaratan bankalardan olan Ziraat Bankası çok sayıda müşterisini otomobil sahibi yaparken çok tutulan taşıt kredisi kampanyasını da devam ettiriyor. Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşteriler avantajlı fırsatları kullanarak kolay bir şekilde araç sahibi olabiliyorlar.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyasının hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikinci el araçlar için veriliyor olması önemli bir avantaj olarak değerlendiriliyor. 

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından 60 aya kadar vade imkanı tanınıyor. Ancak bu vade imkanı BDDK'nın satın alınacak otomobilin fiyatına göre uyguladığı sınırlamalara göre 48 aya veya 36 aya kadar düşebiliyor. Bu imkan tüm bankalar tarafından ortak olarak uygulanıyor.

ZİRAAT BANKASI 80 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. 

Aylık yüzde 1,59 kredi faizi ile 48 ay vadeli 80 Bin TL taşıt kredisi kullanan müşteriler bankaya vade süresince her ay 2.559 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

ziraat bankası taşıt kredisi hesaplama-1

HAYAT SİGORTASI VE KASKO YAPTIRMAK ZORUNLU MU?

Türkiye'de bankacılık sisteminde kredi kullanımında hayat sigortası yaptırılması bankalar tarafından zorunlu tutulamıyor. Ancak bazı bankalar hem müşterilerini hem de kendilerini garantiye almak için bu ürünleri şart olarak koşabiliyorlar. Ziraat Bankası da taşıt kredisi kullanan müşterilerine hayat sigortası ve kasko yaptırıyor. 

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ İÇİN KEFİL İSTİYOR MU?

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyası kapsamında kredi kullanacak olan müşterilerden kefil isteyip istemediği merak ediliyor. Ziraat Bankası müşterilerden taşıt kredisi için kefil istemiyor. Ancak satın alınacak olan aracın üzerine banka lehine ipotek tesis ediliyor. Gerekli görülmesi halinde ise Ziraat Bankası ek teminat talep edebiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@