80 Lira Elektrik Yardımı Başvurusu Nereye Yapılacak, Başvuru Şartları Neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu elektrik yardımı hakkında detaylar belli oldu. 10 milyon kişinin 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılayacak!

Gündem 20.02.2019 - 11:45 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu elektrik yardımı hakkında detaylar belli oldu. 10 milyon kişinin 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılayacak!

Muhtaç ailelere elektrik desteği toplumdan büyük ilgi görmeye devam ediyor. Ancak ne yazık ki dar gelirli ailelere elektrik yardımı sadee düzenli sosyal yardım alan kişileri kapsayacak. Bu da 2,5 milyon hanede yaşayan toplam 10 milyon kişinin bu indirimden yararlanması demek. 80 Lira Elektrik İndirimi Kimlere Verilir?80 lira elektrik yardımı almak isteyen kişiler için devlet bazı şartlar arayacak. Ne yazık ki dar gelirli aile kavramı oldukça sınırlı olacak. htiyaç sahiplerinin 80 liralık elektrik yardımı kapsamında 150 KW saatlik elektrik faturalarının aylık ödemeleri devlet tarafından karşılanacak. Elektrik faturası yardımı için Cumhurbaşkanı Erdoğan devletten sosyal yardım alan kişileri işaret etmişti. Sosyal yardımdan kasıt yaşlılık aylığı, evde bakım aylığı ve engelli aylığı alan kişiler olurken bu da yaklaşık 2 milyon hanesi ve 10 milyon kişiyi kapsıyor. Yani evde bakım aylığı alan kişiler, yaşlılık aylığı alan kişiler ve engelli maaşı alan kişiler için devletin elektrik yardımı alma imkanı doğmuş oldu. Devlet özellikle de kış günlerinde artan elektrik faturalarına ortak olarak aylık geçimlerinde son derece büyük sıkıntılar yaşayan kişilere destek olmuş oldu. Dar Gelirliye Elektrik Müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından VerilmiştiCumhurbaşkanı Erdoğan 8 Ocak tarihinde Ak Parti Grup Toplantısı için yapmış olduğu konuşmasında elektrik yardımı müjdesi vermişti.16 yıllık iktidarları boyunca dar gelirli ailelere el uzattıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal devlet ilkeleri gereği bu yardımlarını sürdüreceklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw saate kadar elektrik tüketimlerini karşılıyoruz. 2,5 milyon hanenin aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet ödeyecek." diyerek müjdeyi paylaşmıştı. Bakanlık Fakir Ailelere Elektrik Faturası Yardımı Ödemelerini PTT Şubeleri Üzerinden Yapacak! Her aileden bir kişi belirlenecek ve bu kişi adına PTT şubeleri üzerindne bakanlık ödeme elektrik faturası yardımı ödemelerini gerçekleştirecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Şubat'tan sonra faturası kesilen hanenin fatura bedelini PTT'ye yatıracak. Elektrik faturasını ödemek için PTT şubelerin giden destek almaya hak kazanan kişiler ailede yaşayan kişi sayısına 40 lira ile 80 lira arasında yardım almaya hak kazanacak. Elektrik faturasını yatırırken PTT gişe görevlisi bu tutarı düşecek ve kalan elektrik faturası borcu aile tarafından yatırılacak. Haber Kaynağı: Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@