81 İlde En Az Lise Mezunu 3 Bin 250 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Yapılacak

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile 81 ilde en az lise mezunu 3 bin 250 çarşı ve mahalle bekçisi alınacağı duyuruldu.

Gündem 25.04.2022 - 13:50 25.04.2022 - 13:50 Gülşah Konuk Akın

Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesinde geçtiğimiz günlerde bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruya göre 7245 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında, 81 ilde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu 3.250 erkek bekçi alınacak.

Bekçi alımına ilişkin il bazında kontenjanlar, başvuru şartları ve diğer tüm detayların ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.

polisakademisi

Polis Akademisi Başkanlığı Twitter hesabından yapılan açıklamada: “81 ilimizde istihdam edilmek üzere 3.250 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alınacaktır” ifadeleri yer aldı. 

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
2022/1. dönem çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanının detaylarını henüz açıklanmadı. Yayımlanan duyuruda alınacak bekçilerin en az lise ve dengi okul mezunu erkek adaylar arasından seçileceği bilgisi yer aldı. Daha önceki bekçi alımlarında adaylardan; Türk vatandaşı olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, en az 1,67 cm boyunda olmak, başvuru yaptığı il sınırları içinde ikamet ediyor olmak, askerlikle ilişiği olmamak gibi şartlar aranıyordu.

bekçi

Başvuruların yapıldığı tarih itibariyle 18 yaşını doldurmuş, 31 yaşından gün almamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, silah taşıma ve silahlı görev için hukuki bir engeli olmamak, alkol, uyuşturucu ya da başka madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş ya da görüyor olmamak, herhangi bis siyasi partiye üye olmamak, güvenlik soruşturması ile arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak da diğer şartlar arasında.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@