9 - 20 Mayıs Dönemi Ahlatcı Yatırım Hisse Önerileri Açıklandı! Hangi Hisse Senetlerine Yatırım Yapılmalı?

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde yatırım yapanlar veya yatırım yapmak isteyenler hisse önerilerini merak ediyorlar. Ahlatcı Yatırım 9-20 Mayıs dönemi hisse önerileri nelerdir?

Finans 08.05.2022 - 23:40 08.05.2022 - 23:40 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de ekonomik gelişmeler son dönemlerde Borsa İstanbul’a olan ilgiye zirve yaptırdı. Yüksek enflasyon nedeniyle yatırımcılar enflasyona karşı kendilerini koruyabilecekleri bir yatırım aracı bulmakta oldukça zorlanıyorlar. Mevduat faizinde kur korumalı üründe dahi enflasyon oranında kazanç elde edilemiyor. Döviz ve altın yatırımı ile de yatırımcılar enflasyon karşısında eziliyorlar. Gayrimenkul yatırımları ise oldukça uzun vadeli olabiliyor. Bu durumda insanların elinde sadece Borsa İstanbul kalıyor. Bundan dolayı Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’ne karşı artan bir talep bulunuyor.

BORSA YATIRIMI YAPARKEN DİKKAT!

Borsa yatırımları yatırımcılara yüksek kazanç sunsa da aynı şekilde ciddi kayıp riskini de barındırdığı bilinmesi gerekiyor. Eğer borsa yatırımı doğru bir planlama ve doğru bir analizle yapılmazsa insanlar varlıklarını büyük oranda kaybedebiliyorlar. Ancak buna karşı doğru zamanda, doğru hisse senedine yatırım yapmak ciddi kazançlara erişimin yolu olabiliyor.

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ BELLİ OLDU

Ahlatcı Yatırım, Türkiye’nin önemli yatırım şirketlerinden birisi olarak düzenli olarak hisse önerisinde bulunan kurumlar arasında yer alıyor. Ahlatcı Yatırım’ın yayınladığı model portföyü ile yatırımcılara borsa yatırımı konusunda 9-20 Mayıs dönemine dair fikirler verildi. 

Ahlatcı Yatırım’In bir önceki hisse önerilerinde bulunan GLTHO, GSDHO ve KUTPO hisse senetleri hedef fiyat aralıklarına ulaşmayı başardılar. En yüksek getiriyi ise yüzde 8,9 yükseliş ile GSDHO hisse senedinin sağladığı bildirildi. 

Ahlatcı Yatırım tarafından yayınlanan yeni listeye göre GLYHO, GSDHO, KUTPO, AKSEN ve TUPRS hisse senetleri model portföyden çıkarıldı. Bu hisse senetlerinin yerine ise AEFES, KARSN, PETKM, SELEC ve GENIL hisse senetleri önerildi.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili yatırım şirketine aittir. Bu hisse önerileri ile yatırım yapmak sizin risk hedefinizle örtüşmeyebilir. Burada kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@