9. Dönem Başvuruları Başladı! Vakıfbank Üzerinden Ankara'da İhtiyaç Sahiplerine 600 TL Sosyal Yardım Destek Ödemesi

Pandemi döneminde başvuru rekoru kıran sosyal yardım destek kartı hakkında yeni açıklama geldi. Çankaya Belediyesi para yardımı Halk Kart başvurusu başladı.

Finans 21.09.2021 - 11:05 21.09.2021 - 11:07 Gülcan Özer

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomide yaşanan dalgalanma enflasyon rakamlarında büyük bir hızla yükselişe neden olurken özellikle dar gelirli vatandaşın geçim yükü ağırlaştı. Bu süreçte devletin vermiş olduğu pandemi desteği gibi yardım ödemeleri artarken belediyelerde kendi bünyelerinde para yardımı dağıtmaya başlamıştı. 

Bu belediyeler arasında yer alan Çankaya Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu duyuru ile Halk Kart başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahipleri için 9. dönem başvuru ekranını açtığını ilan etti. İnternet üzerinden online olarak yapılacak olan başvurularda aranılan kriterlere sahip olan kişilere belediye tarafından 900 TL para yardımı yapılacak. 

ÇANKAYA HALK KART BAŞVURU EKRANI AÇILDI! BELEDİYEDEN PARA YARDIMI İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Çankaya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan duyuru ile dar gelirli ailelere verilen 600 liralık para yardımı için başvuru ekranının açıldığı ilan edildi. İhtiyaç sahibi ailelere yapılacak olan 600 liralık para yardımı için başvurular internet üzerinden online olarak alınacak. 

halkkart-başvuruları-başladı

Halk Kart 9. dönem başvurusu için BURAYI TIKLAYINIZ...

Çıkan ekranda sizden istenen kimlik numarası, isim, soy isim, doğum tarihi, e posta adresi, kira durumu, eğitim durumu ve telefon numarası bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra formu gönder butonunu tıklayın. Belediye tarafından yapılan değerlendirme sonrasında ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen kişilere geri ödemesiz ve tek seferlik olmak üzere 600 lira yüklenen Vakıfbank Halk Kart ile sosyal yardım destek ödemesi yapılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@