9 Şehirde Ucuz Konut Satışı Başladı! TOKİ 180 Ay Vade Ve 938 TL Taksitle 2+1 Ve 3+1 Konutları Elden Çıkarıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 9 ilde kiradan ucuz taksitlerle ev satışı yapmaya devam ediyor. TOKİ hangi illerde ev satıyor? TOKİ konutlarının taksitleri kaç TL'den başlıyor?

Toki 26.12.2021 - 19:47 26.12.2021 - 19:47 Engin Uzunoğlu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ucuz konut satışlarına hız kesmeden devam ediliyor. TOKİ'Nin sattığı konutlarda hedef kitle olarak ise dar ve orta gelirli vatandaşlar belirlendi. TOKİ bu kitle içerisinde kalan ve ev sahibi olmayan vatandaşları ev sahibi yapmayı sürdürüyor. Üstelik TOKİ'den ev satın alan vatandaşlara da çok cazip imkanlar tanınıyor.

TOKİ'DEN TAKSİTLE EV SATIN ALMA FIRSATI

TOKİ tarafından uygulanan konut satış sistemi ile vatandaşlardan yüksek miktarlarda ödemeler talep edilmiyor. Sadece yüzde 10 ile yüzde 25 arasında peşinat ödemesi yapmaları gereken vatandaşlar geri kalan borcu ise 120 ay, 180 ay ve 240 ay gibi vadelerde ödeyebiliyorlar. Kiradan ucuz fiyatlara denk gelen TOKİ taksitleri vatandaşları ev sahibi olma konusunda ayrıca motive ediyor. Üstelik TOKİ konutları vatandaşlara teslim etmeden de taksit ödemesi yapmalarını istemiyor. 

TOKİ HANGİ ŞEHİRLERDE UCUZ KONUT SATIYOR?

TOKİ tarafından şu anda yayınlanan konut satış ilanlarına göre 9 ayrı şehirde gerçekleştirilen konut projelerinde vatandaşlara uygun imkanlarla konut satışı yapılıyor. Buna göre vatandaşlar şu anda Bayburt, Kilis, Konya, Adana, Antalya, Denizli, Erzurum, Giresun ve Isparta'da TOKİ konutlarını satın alabiliyorlar. Bu konutlar belirli maliyet şartlarına göre vatandaşlara satılıyor.

TOKİ BAYBURT UCUZ KONUT SATIŞI

toki bayburt konut satışı

TOKİ tarfaından verilen bilgilere göre Bayburt merkez'de Şingah Mahallesi'nde gerçekleştirilen TOKİ projesinde 46 adet 2+1 konut satışa çıkarıldı. Bu konutlar için TOKİ 192 Bin TL' ile 295 TL arasında değişen fiyat açıklaması yaptı. Yüzde 12 peşinat ödeyerek 180 ay vade imkanından yararlanan vatandaşların ödemeleri gereken aylık taksitlerin 938 TL'den başladığı bildirildi.

TOKİ ADANA UCUZ KONUT SATIŞI

toki adana konut satışı

TOKİ'nin yayınladığı konut satış ilanına göre Adana'nın Sarıçam ilçesi Buruk Mahallesi'nde gerçekleştirilen projede 281 adet 2+1 ve 157 adet 3+1 konut satışa çıkarıldı. TOKİ bu konutların fiyatlarının 207 Bin TL'den başlayarak 338 Bin TL'ye kadar çıktığını duyurdu. Vatandaşlar yüzde 10 peşinat ödemesi yapmak şartıyla 180 ay vade imkanından yararlanıyorlar. Bu projeden ev sahibi olmak isteyen vatandaşların ödemeleri gereken taksit tutarı ise 1.035 TL olarak açıklandı.

TOKİ KONYA UCUZ KONUT SATIŞI

toki konya konut satışı

TOKİ tarafından Konya'nın Selçuklu ilçesi Ardıçlı Mahallesi'Nde gerçekleştirilen projede 372 adet 2+1 konut ve 58 adet 3+1 konut satışa çıkarıldı. TOKİ bu konutların fiyatlarının 210 Bin TL'den başlayarak 377 Bin TL'ye kadar çıktığını ilan etti. Yüzde 10 peşinat ödeyen vatandaşlar geri kalan borcu ise 180 ay vadede taksitler halinde ödeyebilecekler. TOKİ bu projeden konut satın almak isteyen vatandaşların ödemeleri gereken taksitlerin 1.052 TL'den başladığını duyurdu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@