90 Bin TL'ye 3+1 Daire! İl Milli Emlak Müdürlükleri 9 İl için Duyuru Yayımladılar

9 farklı şehirde İl Milli Emlak Müdürlükleri yayımladıkları duyurular ile kamu konutu satışı yapacaklarını ilan ettiler. Yeni yayımlanan duyurular kapsamında 3+1 daireler 90 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkarıldı.

Emlak Haberleri 15.06.2021 - 15:47 15.06.2021 - 15:47 Serhat Karaman

Kamu kurumlarının konut satışları İl Milli Emlak Müdürlükleri üzerinden duyuruluyor. 

Çok sayıda kamu kurumu farklı dönemlerde kendilerine ait konutları satışa çıkarıyor. Haziran ayının ortasında yenilenen son listeyi ise emlak365.com olarak listeledik. İşte güncel kamu konuru ilan listesi ve örnek satış fiyatları. 

KAMU KONUTLARI SATIŞA ÇIKARILDI

Devlet kurumları tarafından satışa çıkarılan konutlar ihale yöntemi ile satılacak. İl Milli Emlak Müdürlükleri kendi sitelerinden ilan ettikleri duyurular ile ihale başvurularına dair tüm detaylı bilgileri paylaşıyorlar. Vatandaşlar muhammen bedeller üzerinden konutlar için başvuruda bulunuyorlar. 

15 Haziran tarihinde güncellenen yeni listede 9 farklı şehir için kmau konutu satışı için ilan bulunuyor. 

1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan kmau konutlarında fiyatlar evin büyüklüğüne, bulunduğu il ve ilçeye, dairenin kaçıncı katta olduğuna, konumuna ve binanın eski veya yeni olmasına göre değişiyor. Ancak ilanlar arasında 90 bin TL'ye 3+1 daire satış duyurusu bulunuyor. 

KENDİ ŞEHRİMDE KONUT SATIŞI OLDUĞUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Vatandaşlar yaşadıkları şehirlerde kamu konutu satışı olup olmadığını il milli emlak müdürlükleri üzerinden öğrenebilirler. 

Örneğin Muğla'da ev araya bir vatandaş Muğla İl Milli Emlak Müdürlüğü'nün resmi web sitesinden duyurular ve satışlar sekmesini ziyaret ederek o ilde koamu konutu satışı olup olmadığını öğrenebilir. Satış varsa tüm ayrıntıları da duyurudan elde edebilir. 

90.000 TL'YE 3 +1 DAİRE

Ankara İl Milli Emlak Müdürlüğü yayımladığı konut satış duyurusunda 1+1, 2+1 ve 3+1 daire satacağını ilan etti. Zemin katta bulunan bir 3+1 daire için belirlenen muhammen bedel ise 90 bin TL oldu. 

9 ŞEHİR İÇİN LİSTE

9 şehir için haziran ayının ortasında ilan bulunuyor. Bu şehirler arasında başta Ankara ve İstanbul geliyor. Bu iki metropol dışında kalan şehirler ve hangi şehirde kaç konut satılacağına dair liste şöyle;

SATIŞLAR İÇİN ÖNE BAŞVURU YAPMANIZ GEREK

Kamu konutlarına satışlar için önce başvuru yapılması gerekiyor. Başvuru işlemleri il milli emlak müdürlüklerine doğrudan yapılır. İhale için il milli emlak müdürlükleri bir geçici teminat bedeli belirlerle o ücret ihaleye katılacaklar tarafından ödenir. Makbuzu ve diğer talep edilen evraklarla başvuru yapılır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@