900 TL Ve 1.000 TL Taksitle Ev Sahibi Olabilirsiniz! TOKİ 6 Şehirde 2+1 ve 3+1 Konutları Yarı Fiyatına Satışa Çıkardı!

Türkiye'de ucuz konutun adresi olan TOKİ 6 ayrı şehirde 2+1 ve 3+1 konutları yarı fiyatına satışa çıkardı. TOKİ hangi şehirlerde kaç TL taksitle konut satıyor?

Toki 10.01.2022 - 19:36 10.01.2022 - 19:36 Engin Uzunoğlu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın kurumlarından olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) misyonu gereği dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Türkiye'nin çok sayıda ilinde şu anda TOKi konutlarının inşaatları yükselmeye devam ederken parça parça da konut satışları yapılıyor. Satış aşamasına gelen konutlar TOKİ tarafından satışa çıkarılıp bu konut satışlarına dair başvurular alınıyor. 

TOKİ ARSA MALİYETLERİNİ SIFIRLAYIP VATANDAŞA YARI FİYATINA KONUT SATIYOR

İnşaat sektöründe bir maliyet artışıu sorunu yaşanıyor. Bu maliyet artışlarından dolayı da konut fiyatları oldukça yükseldi. Artan konut fiyatlarına karşın TOKİ tarafından ucuz fiyata konut satışları yapılıyor. Böyle bi,r piyasa ortamında TOKİ'nin bu fiyatlarla nasıl konut satışı yapabildiği merak ediliyor. TOKİ'nin yapmış olduğu konut projelerinde arsa maliyetleri sıfırlandığı için konutlar uygun fiyatla satılabiliyor. İnşaat sektöründe arsa maliyetlerinin yüksek oluşu konut fiyatlarını arttırırken bu fiyatlanmadan TOKİ konutları etkilenmiyor. Dolayısıyla yarı fiyatına konut satışı yapmak TOKİ'ye zarar getirmiyor.

UZUN VADE İMKANLARI İLE KONUT KREDİSİZ EV SATIŞI

TOKİ'den konut satın almanın bir diğer avantajı da uzun vade imkanları oluyor. TOKİ'nin uyguladığı sistem gereği dar gelirli ailelerin ev sahibi olmalarının önünü açabilmek adına vatandaşlara uzun vade imkanı veriliyor. Yüzde 10, 12, 15, 20, 25 gibi oranlarda peşinat ödemesi yapan vatandaşlar TOKİ konutlarını 120 ay, 180 ay, 240 ay gibi imkanlarla satın alabiliyorlar. Bu da oldukça düşük taksitler anlamına geliyor. Vatandaşlar kiradan bile ucuz fiyatları taksit ödeyerek ev sahibi oluyorlar. Her ay ev sahibine kira ödemek yerine TOKİ'ye taksit ödemeyi tercih eden vatandaşlar konut satın alabiliyorlar.

6 ŞEHİR İÇİN TOKİ FIRSATLARI AÇIKLANDI

TOKİ tarafından yapılan konut satışları belirli aralıklarla gerçekleştiriliyor. Şu anda yayınlanan aktif konut satış ilanlarına göre TOKİ yalnızca Afyonkarahisar, Bayburt, Çorum, İstanbul, Konya ve Sakarya'da konut satışı yapıyor. Bu 6 ilde gerçekleştirilecek olan konut satış maliyetleri yine TOKİ tarafından açıklandı. TOKİ hem konut fiyatlarını hem de taksit imkanlarını kamuoyuna ilan etti. Bu imkanları değerlendirenler ev sahibi olma fırsatı alde edebiliyorlar.

TOKİ AFYONKARAHİSAR KONUT SATIŞI

TOKİ tarafından Afyonkarahisar Merkez Sadıkbey Mahallesi'nde yapılan projede 69 adet 2+1 konut satışa çıkarıldı. Bu konutları için TOKİ fiyat aralığını 244 Bin TL ile 312 Bin TL arasında açıkladı. Yüzde 20 peşinat ödemesi yapanlar 180 ay vade ile bu konutları satın alabilecekler. TOKİ tarafından verilen bilgilere göre bu konut satışında aylık taksitler 1.088 TL'den başlıyor.

toki afyon konut satışı

TOKİ BAYBURT KONUT SATIŞI

TOKİ'nin Bayburt Merkez Şingah Mahallesi'nde satışa çıkardığı 45 adet 2+1 konut için maliyet bilgileri belli oldu. Buna göre bu konutlar 192 Bin TL'den başlayan ve 295 Bin TL'ye kadar çıkan fiyatlarla satışa sunuldu. Yüzde 12 peşinat ödemesi yapan vatandaşlara 180 ay vade imkanı verileceği bildirildi. Bu konutlardan satın almak isteyenlerin ödeyecekleri taksitlerin ise 938 TL'den başladığı açıklandı.

toki bayburt konut satışı-2

TOKİ ÇORUM KONUT SATIŞI

Çorum Merkez'de Kuruçay Mahallesi'nde gerçekleştirilen TOKİ konut projesinde 151 adet 2+1 konutun satışı yapılmaya başlandı. Bu konutların fiyatlarının 207 Bin TL ile 251 Bin TL arasında değiştiği bildirildi. Yüzde 12 peşinat ödemesi yapanlar 180 ay vade imkanından yaralanabilecekler. Bu konutlar için ödenmesi gereken aylık taksit tutarının 1.014 TL'den başladığı belirtildi.

toki çorum konut satışı

TOKİ İSTANBUL KONUT SATIŞI

TOKİ tarafından İstanbul Başakşehir'de iki ayrı projeden konut satışı yapılıyor. Kayabaşı Mahallesi'nde bulunan projede 138 adet 1+1 konut satışa çıkarıldı. Bu konutların satış fiyatının 376 Bin TL ile 476 Bin TL arasında değiştiği bildirildi.

toki istanbul 1 konut satışı

Yüzde 25 peşinat ödeyenler 96 ay vade ve 2.940 TL'den başlayan taksitlerle, yüzde 40 peşinat ödeyenler ise 96 ay vade ve 1.882 TL'den başlayan taksitlerle bu konutları satın alabilecekler.

toki istanbul 2 konut satışı

TOKİ'nin İstanbul Başakşehir Hoşder'de 16 adet 2+1, 46 adet 3+1 konut satışı yaptığı açıklandı. Bu projede 2+1 konutların fiyatlarının 622 Bin TL ile 703 Bin TL arasında, 3+1 konutların fiyatlarının 759 Bin TL ile 997 Bin TL arasında değiştiği bildirildi.

toki istanbul 3 konut satışı

2+1 konutlar yüzde 25 peşinat ödemesi ile 96 ay vadeli 4.861 TL'den başlayan taksitlerle, yüzde 40 peşinat ödemesi ile 96 ay vadeli 3.111 TL'den başlayan taksitlerler satın alınabilecek. 3+1 konutlar için yüzde 25 peşinat ödemesi yapanlar 96 ay vade imkanından yararlanacak ve aylık taksitleri 5.931 TL'den başlayacak. Aynı şekilde yüzde 40 peşinat ödemesi yapanların taksitlerinin ise 3.796 TL'een başladığı belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@