907 Hazine Arazisi Satışa Çıktı! 4.215 M2 Tarla 11 Bin, 235 M2 Arsa 13 Bin Liraya Emlak Vergis Muafiyeti İle Satışta

Arsa, arazi, tarla yatırımı yapmak isteyenler için satılık hazine arazileri Mayıs 2022 ilanları yayımlandı. Milli Emlak Genel Müdürlüğü arsa satış ilanları için metrekare fiyatları ve taksit fırsatı!

Emlak Haberleri 17.05.2022 - 08:05 17.05.2022 - 08:07 Gülcan Özer

Mülkiyeti Hazine adına kayıtlı olan ve atıl durumda bulunan taşınmazları ekonomiye kazandırmak için başlatılan Milli Emlak satışları tüm hızı ile devam ediyor. Ekspertiz çalışmaları tamamlanarak fiyatları belirlenen arsa, arazi, tarla, çalılık, bahçe, bağ ve hali toprak gibi çok sayıda taşınmaz satışa sunuldu. Mayıs 2022 duyuruları kapsamında şu anda aralarında Ankara ve İstanbul'un da yer aldığı çok sayıda ilde 907 hazine taşınmazı satışa çıktı. 

Milli Emlak GOV TR resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlar kapsamında emlak yatırımı yapmak isteyen kişilere nerede ise metrekare fiyatına arsa yatırımı yapma imkânı sunulurken Milli Emlak tarafından satılan hazine taşınmazları için destekte veriliyor. Örneğin Milli Emlak hazine taşınmazlarının satışında KDV'siz arsa yatırımı imkânı sunarken bu arsaları alan kişilere 5 senelik emlak vergisi muafiyeti hakkı da tanınıyor. Yine, arsa ve tarla yatırımı yapmak isteyen ancak peşin parası olmayan kişilere 24 ay taksitle ödeme seçeneği de sunuluyor. 

MİLLİ EMLAK SATIŞTAKİ HAZİNE ARAZİLERİ HARİTASI VE LİSTESİ: HANGİ İLLERDE HAZİNE ARAZİSİ SATILIYOR?

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa çıkan hazine arazilerinin tümü ihale ile satılırken kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilanlar yayımlanıyor. 

satıştaki hazine arazileri 17 mayıs

Şu anda Türkiye genelinde farklı illerde yer alan 907 hazine taşınmazı için satış işlemleri devam ediyor. Bu taşınmazlar Mayıs ve Haziran aylarında düzenlenecek olan ihaleler ile satılacaklar. 

milil emlak emlak vergisi muafiyeti

Bu ilanlara başvuru yapan kişilere Milli Emlak 2 sene taksit, KDV'siz tapu işlemi ve 5 sene emlak vergisi muafiyeti ile kolay ödeme fırsatı da sağlıyor. 

milli emlak tarla satışı

MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK TARLA FİYATLARI NE KADAR, EN UCUZ SATIŞ FİYATI KAÇ TL?

Milli Emlak metrekare fiyatları satın alınmak istenen taşınmazın bulunduğu il, ilçe, merkeze olan yakınlık uzaklık ve büyüklüğe göre değişirken her taşınmaz için fiyat ayrı olarak belirleniyor. En düşük fiyat seçeneği 400 TL'den başlarken Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı olan bölgede yer alan 4 bin 215 M2 büyüklüğe sahip olan alanda yer alan tarlanın satış fiyatı 11 bin 400 TL olarak ilan edildi. 

milli emlak arsa satışı-2

MİLLİ EMLAK ARSA SATIŞLARI MAYIS 2022! SATILIK HAZİNE ARAZİSİ ARSA FİYATLARI NE KADAR?

Arsa yatırımı yapmak isteyen kişiler için fiyatlar yine illere ve seçilen arsaya göre belirlenirken Konya'nın Meram ilçesinde yer alan 234,59 M2 büyüklüğe sahip olan arsanın satış fiyatı 13 bin TL oldu. Milli Emlak arsa satışı ve tarla satın almak isteyen kişiler başvurularını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, Emlak Müdürlükleri, Milli Emlak Müdürlükleri ve Milli Emlak Şeflikleri üzerinden yapabiliyorlar. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@