95 Bin Liraya Sıfır Araç Satacakları! Araba Fiyatlarını Tepetaklak Edecek Asyalı Dev Türkiye Pazarına Giriyor

Araç fiyatlarına TATA darbesi geliyor! Sıfır araç fiyatları ÖVT indirimi yapılmasına rağmen yükselişini sürdürürken sıfır araç fiyatlarına yeni darbe geliyor. 95 bin liraya sıfır araç satacaklar.

Finans 07.02.2022 - 13:10 07.02.2022 - 13:13 Gülcan Özer

Pandemi döneminde yaşanan üretim sorunları, tedarik zincirindeki kırılmalar ve daha sonra patlak veren çip krizi ile beraber sıfır araç fiyatları adeta alev almıştı. İlk olarak sıfır araç fiyatlarında yaşanan yükseliş daha sonra stok sorununun baş göstermesi nedeni ile 2.el araç piyasasına yansımış, bazı modellerde sıfır araç fiyatlarını dahi geride bırakmıştı. 

İkinci el araba fiyatlarındaki yükseliş vatandaşı mağdur etmiş, pek çok kişi araba almaya ihtiyacı olmasına rağmen fiyatlara bütçesi uygun olmadığı için alamamıştı. Araba fiyatları rekor yükselişini 2022 yılında da sürdürürken ÖVT matrahı düzenlemesi de soruna çare olmamıştı. Süreçte araba almak isteyen kişileri sevindirecek açıklama geldi. 

SIFIR ARAÇ FİYATLARINA TATA DARBESİ GELİYOR! 

Araba fiyatlarını aşağıya çekecek çok önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Düşük fiyatlı sıfır araba almak isteyen kişilere hitap eden ve Asya piyasasının hakim markalarından biri olan Tata'nın Türkiye pazarına girmeye hazırlandığı iddia edildi. TATA Tiago modeli için Türkiye sıfır araç piyasasına 95 bin liralık  satış fiyatı ile girmeye hazırlandığı belirtiliyor. 

tata fiyat indirimi

Teknolojioku sitesi tarafından yapılan habere göre Türkiye'de yükselen araba fiyatları diğer ülkelerde satış yapan markaların iştahlarını da kabarttı. Araba almak isteyen kişiler için söz konusu haber büyük bir öneme sahip bulunuyor. Çünkü ucuz sıfır araba modelleri Türkiye piyasasına girdikçe sıfır araba fiyatları da ucuzlayacak. Yeni markalar piyasaya girdikçe sıfır araba fiyatlarının da düşeceği belirtiliyor. 

tata fiyat indirimi

TATA MARKASI İLE UCUZ FİYATA SIFIR ARAÇ SATIŞI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TATA gibi ucuz markaların Türkiye pazarına giriş yapması ile beraber sıfır araç fiyatlarına indirim beklentisi bulunuyor. Ancak Asya'da son derece ucuz modelleri satışa sunan Hyundai tarafından bu modellerin Türkiye pazarına sokulmaması TATA içinde benzer bir senaryonun yaşanıp yaşanmayacağı sorularını gündeme taşıyor. TATA'nın en ucuz modelini Türkiye pazarında satışa sunması durumunda 95 bin liraya sıfır araç alma fırsatı sunulmuş olacak. 

1199 cc'lik motor kapasitesine sahip olan TATA Tiago modeli 5 koltuk kapasiteli ve motori ile 72 beygirlik güç üretiyor. Araç Türkiye'de 95 bin - 115 bin TL fiyat aralığında satışa çıkabileceği belirtiliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@