96 Kuruşluk Benzin Zammı İçin Son Dakika Kararı! Akaryakıt Fiyatlarında Son Durum Ne, Benzin Ve Motorin Kaç TL?

Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar vatandaşları çileden çıkarmaya devam ederken benzinin litre fiyatına bu gece yarısı yapılacağı açıklanan zam için yeni bir karar alındı.

96 Kuruşluk Benzin Zammı İçin Son Dakika Kararı! Akaryakıt Fiyatlarında Son Durum Ne, Benzin Ve Motorin Kaç TL?

Türkiye’de son dönemlerde akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar vatandaşların başını döndürüyor. Oldukça yüksek zamlar ile araç sahibi vatandaşlar zor durumda kalırken nadir olarak yapılan indirimler de sınırlı seviyede kalıyor. Son olarak bugün yapılan açıklamaya göre benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 96 kuruş zam yapılacağı açıklanmıştı. Ancak akşam saatlerinde bu benzin zammı ile alakalı olarak yeni bir karar alındı.

PETROL FİYATLARI SERT DÜŞTÜ

Petrol piyasası için resesyon iddiaları güçlenirken bu durum fiyatlara da yansımaya başladı. Bugün küresel petrol piyasalarında adeta çöküş yaşandı. Son 24 saat içerisinde brent petrolün varil fiyatı yüzde 10 düştü. Küresel piyasalarda şu anda brent petrolün varil fiyatı 101 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu durum Türkiye’de benzin zammının yeniden gözden geçirilmesini sağladı.

BENZİN ZAMMI GERİ ALINDI!

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şeklinde duyurulan 96 kuruşluk benzin zammı için akşam saatlerinde yeni bir değerlendirme yapıldı. Yapılan bu son değerlendirme ile benzine zam yapılmasına gerek kalmadı. Son dakika açıklaması olarak duyurulan habere göre benzin zammı iptal edildi. Bu kararla beraber benzin fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

AKARYAKIT FİYATLARINA İNDİRİM OLUR MU?

Akaryakıt fiyatlarına indirim olup olmayacağı şimdi en önemli gündem maddesi haline geldi. Küresel piyasalarda petrol fiyatları dibi görünce vatandaşlarda benzin ve motorinde indirim beklentisi oluştu. Ancak bu konuda henüz bir gelişme yaşanmadı. Dolar kurunun yeniden 17 TL sınırına dayanması olası bir akaryakıt indirimindeki en büyük engel olarak değerlendiriliyor.

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI NE KADAR?

Akaryakıt fiyatlarında herhangi bir değişim olmayacak olması ile vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını merak etmeye başladılar. Şu anda İstanbul’da motorinin litresi 26,69 TL’den, benzinin litresi ise 25,20 TL’den satılıyor.

Emlak365.com