AA Finans Ağustos Ayı TÜİK TEFE TÜFE Beklentisi Anketi Açıklandı! Enflasyon Düşer Mi?

Ağustos ayı enflasyon beklentisi rakamları 2021 açıklandı. Ağustos enflasyon beklentisi kaç, Ağustos enflasyonu ne zaman açıklanacak?

AA Finans Ağustos Ayı TÜİK TEFE TÜFE Beklentisi Anketi Açıklandı! Enflasyon Düşer Mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan faiz indirimi açıklaması ile önemi daha da artan TÜİK TEFE TÜFE Ağustos ayı enflasyonu rakamları için geri sayım başladı. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak veri aynı zamanda ev sahipleri ve kiracıların kira artış oranı Eylül 2021 resmi zammı hesaplamasında da kullanılacak.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren kritik enflasyon rakamı için geri sayım başlarken beklenen enflasyon beklenti anketi de açıklandı. AA Finans ekonomi masası tarafından ekonomistlerin katılım ile gerçekleştirilen rakamlar enflasyonun öncü verisi olması nedeni ile büyük önem taşıyor.

EKONOMİSTLERİN AĞUSTOS AYI ENFLASYON BEKLENTİSİ TAHMİNİ AÇIKLANDI!

AA Finans Ağustos enflasyon beklenti anketi Ağustos 2021 raporu sonuçları açıklandı. Açıklanan anket verilerine göre ekonomistler Ağustos ayında Tüketici Fiyat Endeksi TÜFE'de yüzde 0,72 oranında artış yaşanmasını bekliyor.

Ankete katılan ekonomistler tarafından açıklanan en düşük enflayon tahmini yüzde 0,30 ve en yüksek yüzde 1,83 olarak açıklanırken medyan beklenti ise yüzde 0,72 olarak ilan edildi. Yıllık enflasyon beklentisi tahmini ise Temmuz ayında gerçekleşen yüzde 18,95'lik rakamın yüzde 18,78'e gerileyeceği yönünde oldu.

enflasyon-tahminleri

TÜİK TEFE TÜFE AĞUSTOS AYI ENFLASYONU VE EYLÜL AYI KİRA ARTIŞ ORANI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Enflasyon rakamlarının Ağustos ayına ilişkin verileri TÜİK tarafından Eylül ayının ilk haftası içerisinde yer alan 3 Eylül Cuma günü açıklanacak. Söz konusu rakamlar kurumun resmi internet sitesi üzerinden saat 10:00 itibari ile ilan edilecek.

SONRAKİ HABER