ABD Konut Fiyat Endeksi Düştü, Birinci El Konut Satış Rakamları Yükseldi!

İnşaat sektöründeki kriz global olarak derinleşmeye devam ediyor. Amerika'da açılanan konut fiyat endeksi düşerken konut satış rakamları ise yükseldi.

Emlak Haberleri 23.04.2019 - 17:06 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

İnşaat sektöründeki kriz global olarak derinleşmeye devam ediyor. Amerika'da açılanan konut fiyat endeksi düşerken konut satış rakamları ise yükseldi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz en çok inşaat ve konut sektörünü etkilemeye devam ediyor. Amerika Konut Fiyat Endeksi Düştü! Amerika'da TSİ ile bugün saat 16:00'da açıklanan konut fiyat endeksi beklentileri karşılayamadı. ABD konut fiyat endeksi yüzde 4.9 olarak açıklanırken bir önceki açıklanan rakam yüzde 5.6 olarak kayıtlara geçmişti. Beklenti konut fiyatlarının yüzde 0.6 oranında artış göstermesiydi ancak konut fiyat endeksi artmadığı gibi büyük oranda düştü. ABD 1. El Konut Satışları Yükseldi! Amerika yeni konut satış rakamları ise beklentilerin üzerinde yükseldi. FED tarafından faizlerin yükseltilmeyeceğinin açıklanmasının ardından düşen konut kredisi faiz oranları satış rakamlarına olumlu yansıdı. Amerika'da 2019 yılının Mart ayında yapılan sıfır konut satış rakamı 692 bin adet olarak açıklandı. Bir önceki ay yapılan konut satış rakamı 662 bin olarak açıklanmış, Mart ayı beklentisi ise 647 bin olarak belirlenmişti. Mart ayında Amerika'da satılan toplam sıfır konut rakamı beklentileri aşarak 692 bine ulaştı. Yaşanan artışın en önemli nedeninin düşen mortgage faiz oranları olduğu belirtiliyor. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@