ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Kasım 2021 Bugün Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Dolar kuru ve altın fiyatları için hayati öneme sahip olan ABD tarım dışı istihdam verisi için geri sayım başladı. Kasım ayı ABD tarım dışı istihdam verisi beklenti yüzde kaç, ne zaman açıklanacak?

Finans 05.11.2021 - 08:41 05.11.2021 - 08:41 Gülcan Özer

Amerikan Merkez Bankası FED tarafından açıklanan Kasım ayı faiz kararı sonrası altın fiyatları büyük bir hızla yükselişe geçerken gözler açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi rakamlarına çevrildi. Altın fiyatları önündeki son engel olarak gösterilen kritik veri büyük önem taşıyor. 

Açıklanacak olan rakamların beklentiler ile orantılı olması dolar kurunu yükseltirken altın fiyatları için destekleyici bir rakamın gelmesi ile FED faiz kararı sonrası adeta füze gibi fırlayan altın fiyatlarının daha da yükselmesini sağlayacak. Peki, ABD tarım dışı istihdam verisi ne zaman, bugün saat kaçta açıklanacak?

ABD TARIM DIŞI İSTİHDAM VERİSİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Dolara yatırım yapan, dolar borcu bulunan, altın almak isteyen, altın borcu olanlar ve elinde altını olanlar için hayati öneme sahip olan ABD tarım dışı istihdam verisi için geri sayım başladı. ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi bugün yani 5 Kasım 2021 Cuma günü açıklanacak. Söz konusu rakam Türkiye saati ile 15:30'da ilan edilecek. 

abd tarım dışı istihdam beklenti

ABD TARIM DIŞI İSTİHDAM VERİSİ BEKLENTİ! 

Bloomberg HT tarafından yayımlanan anket çalışmasının sonucuna göre ABD Kasım ayı tarım dışı istihdam verisi beklenti rakamı 450 binlik artış yaşanacağı yönünde gerçekleşti. 

5 kasım altın fiyatları

ABD TARIM DIŞI İSTİHDAM VERİSİ ÖNCESİ ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM! GRAM, ÇEYREK ALTIN VE ONS ALTININ FİYATI BUGÜN KAÇ TL?

Tarım dışı istihdam verisinin açıklanmasına saatler kala altın fiyatlarında yaşanan sert yükseliş tüm hızı ile devam ediyor. Gram altın yeniden 560 TL bandının üzerine çıkmayı başarırken çeyrek altın satış fiyatı 918 liraya ulaştı. Ons altının fyiatı ise uluslararası piyasada 1800 dolar seviyesini zorlamaya devam ederken 1.794,94 dolar seviyesini gördü. 

Altın fiyatları bugün açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi rakamlarına göre yol alacak. Hatırlanacağı üzere ABD Merkez Bankası Başkanı Powell, faiz kararı sonrası yapmış olduğu konuşmasında istihdamda iyileşme görmek istediklerini vurgulayarak faiz artırımı konusunda sabırlı davranmaya devam edeceklerini dile getirmişti. Amerika'da haftalık işsizlik maaşı başvuru sayısı 269 bin rakamına geri çekilerek pandemi dönemi boyunca görülen en düşük seviyeye gelmişti. Gözler bugün açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisine çevrilirken işsizlik rakamlarında ki olumlu gelişmeler altın fiyatlarını destekleyecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@