ABD'den Bir Darbe Daha! Negatif Etki Hemen Hissedildi Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Binance, Cardano

ABD kaynaklık kripto para açıklaması piyasalarda negatif etkiye neden oldu. Çok sayıda kripto değer kaybederken Bitcoin 45 bin dolar seviyesinin gerisine çekildi.

ABD'den Bir Darbe Daha! Negatif Etki Hemen Hissedildi Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Binance, Cardano

Kripto para borsası hafta ortasında ABD Merkez Bankası birimlerinden gelen açıklamaların etkisinde kaldı. Negatif anlamda gelen kripto para açıklaması sonrasında yüzde 10'lara varan değer kayıpları oldu.

KRİPTO PARALARA ABD DARBESİ

ABD Merkez Bankası(Fed) Minneapolis Şubesi Başkanı Neel Kashkari kripto para konusunda daha önceden yapmış olduğu eleştirilerine yenilerini ekledi. Kashkari yapmış olduğu açıklamasının başında ülkesine yönelik bazı iddialarda bulundu. Amerika'nın komünizme doğru gittiğini ve Venezuela gibi çöküş yaşayabileceğini iddia eden FED Minneapolis Şubesi Başkanı Neel Kashkari daha sonra kripto para konusuna değindi. Kripto paralara, dijital varlıklara ihtiyaç olduğunu iddia edenleri komik bulduğunu söyleyen Kashkari kripto paralar için dolandırılık ithamında bulundu.

ABD Merkez Bankası(Fed) Minneapolis Şubesi Başkanı Neel Kashkari Kuzeybatı Pasifik Bölgesel Ekonomi Yıllık Zirvesi'nde yaptığı kripto para açıklamasında Kripto ve Bitcoin konusunda 5-6 yıl önce çok iyimserdim. Şimdi, kripto paraların yüzde 95'i dolandırıcılık, aldatma, zırva ve kargaşa" ifadelerini kullandı.

PİYASALARDAN SERT TEPKİ

Kripto paralara yönelik gelen açıklamanın ardından ise piyasalarda negatif hava hissedildi. Açıklamadan kısa bir süre sonra Bitcoin 45 bin dolar bandının gerisine çekildi. Ethereum ise ciddi bir kayıla 3 bin dolar seviyesinin altına indi. Dogecoin yüzde 11.15, XRP yüzde 10.10, Cardano yüzde 6.2 Binance ise yüzde 9.2 oranında değer kaybı yaşadı. kripto

Daha sonra kısa bir toparlanma yaşayan kripto para piyasasında oluşan son tablo şöyle oldu.

SONRAKİ HABER