ABD'den Kripto Paralara İlişkin Flaş Açıklama! Kayıt Olmayan Kripto Paralar Silinebilir!

ABD'den kripto paralar ile alakalı olarak çok önemli bir açıklama geldi. Kayıt yaptırmayan kripto paralar için silinme tehlikesi olduğu bildirildi.

Finans 05.12.2021 - 00:09 05.12.2021 - 00:09 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasasının merkez üssü olarak kabul edilen Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bu aralar sular hiç durulmuyor. Kripto paralara ilişkin önemli haberlerin geldiği ABD’de şimdi de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı’nın uyarıları konuşuluyor. Kripto para piyasasını derinden etkileyecek bu gelişme ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı olarak görev yapan Gary Gensler, kripto para piyasasına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle denetim ve gözetim konusunun altını çizen Gary Gensler’in yaptırımlara ilişkin uyarıları da büyük ses getirdi.

SEC’e Kayıt Yaptırmayan Kripto Paralara Özel Yaptırımlar Uygulanabilir

Gary Gensler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıt yaptırmayan kripto paralar için üstü kapalı şekilde tehdit savurdu. Kripto para piyasasının inanılmaz derecede büyüdüğünü ve bu alanda yapılan yatırımların hacminin giderek genişlediğini vurgulayan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı, şirketlerin mutlaka SEC’ e kayıt yaptırmaları gerektiğini dile getirdi. Ayrıca kripto paralar ile ilgili SEC önerilerinin dikkate alınmaması halinde ileride önemli yaptırımlar uygulanacağını da söyledi.

Uzmanlar, bu hafta kripto para piyasasını en çok etkileyen açıklamalardan birinin Gary Gensler’den geldiğini vurgularken söz konusu uyarının görmezden gelinmeyecek kadar önemli olduğunu ifade ediyor. İleriki tarihlerde SEC kaydı bulunmayan kripto paralara ağır yaptırımlar uygulanabileceği, hatta bu paraların piyasadan silinebileceği bile konuşuluyor. ABD hükumetinden ardı ardına gelen bu önemli açıklamalar, kripto para yatırımcılarını da oldukça etkilemekte. Özellikle büyük kripto para şirketleri dışındaki şirketlere yatırım yapanların yatırımlarını gözden geçirmesi şart gibi.

Gary Gensler, SEC kaydının yanı sıra denetim ve gözetimin daha sistematik bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi. Özellikle işlem gerçekleştirilen platformların daha detaylı incelenmesi gerektiğini vurgulayan Gensler, SEC kaydının bu bağlamda önemli bir adım olduğu üzerinde durdu. Kripto para yatırımcılarının bu gelişmeyi yakından takip etmesi ve yatırım yaptıkları şirketlerin SEC’e kayıt yaptırıp yaptırmadıklarını özellikle araştırmaları gerektiği konuşuluyor. Aksi taktirde bu dijital para şirketlerini başta ABD olmak üzere tüm dünyada önümüzdeki süreçte zor günler bekliyor olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@