ABD'den Ortaya Atılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Hasta İddialarına AK Parti'den Yanıt

ABD kaynaklı basın organında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta olduğu ve artık liderlik edemeyeceğini iddia edildi. Bu iddialara AK Parti kanadından açıklama geldi.

Gündem 04.10.2021 - 10:32 04.10.2021 - 10:32 Mustafa KARAGÖZ

Foreign Policy'de Steven A. Cook ve Eni Enrico Mattei, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili bazı iddialar ortaya atmışlardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta olduğuna dair işaretler olduğunun iddia edildiği analizde, bir sonraki seçimlerde liderlik edemeyeceğini öne sürdüler. 

ABD'DEN GELEN İDDİAYA AK PARTİ'DEN SERT YANIT

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlığına dair ortaya atılan iddialara neden olarak ise bazı anlar aktarıldı. İddiaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan bir videoda eşinden destek alabilerek merdivenleri çıktı, bir diğer iddiada ise Anıtkabir'de ayaklarını sürüyerek yürüdü. 

Ortaya atılan bu iddiaların hemen arkasından ise AK Parti'den yanıt geldi. 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD'de yayınlanan analize ve ortaya atılan iddialara AK Parti Ordu Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yanıt verdi. Toplantı kapsamında bir konuşma yapan Kurtulmuş, 2023 seçimlerinin çok önemli olduğunu ve birilerinin bu seçimlerde Türkiye'nin yönetilemez bir ülke olmasını istediğini söyledi. 

Konuşmasının devamında ise ortaya atılan iddialara açıklamalarda bulunan Kurtulmuş “Birileri Türkiye'nin geriye dönmesini istiyor, birileri Türkiye'de tekrar eski dönemin tartışmalarının gündeme gelmesini istiyor. Hatta, hatta artık dışarıdan ısmarlama yazıların yazıldığı bir döneme giriyoruz. Bugün okuduğumuz bir yazıda da artık 'Türkiye'yi Sayın Tayyip Erdoğan yönetemeyecek kadar hastadır, onun için onun yerine başka birileri hazırlanmalıdır.' gibi yazılar yayınlanmaya başladı." ifadelerini kullandı. 

Konuya dair konuşmasının devamında Kurtulmuş, Türkiye'yi artık kimin yöneteceğinin kararını içerideki ve dışarıdaki birtakım vesayet odakları hiç veremeyecek dedi. Kurtulmuş konuşmasında Türkiye'ye yön çizilemeyeceğinin de altını çizdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@