ABD'den Yazılı Açıklama: NATO Müttefikimiz Türkiye'ye En İyi Desteği Vermek İstiyoruz

ABD DIşişleri Bakanlığı'nın yetkililerinden yapılan yazılı açıklamada Türkiye'nin yaşadığı acı olaya dair destek ifadeleri kullanıldı.

GÜNDEM 28.02.2020 - 14:45 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

ABD DIşişleri Bakanlığı'nın yetkililerinden yapılan yazılı açıklamada Türkiye'nin yaşadığı acı olaya dair destek ifadeleri kullanıldı. Yazılı açıklamada; İran ve Rusya destekli Esed güçleri tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu 33 Türk askerinin şehit olması sonucunda, ABD'nin Türkiye'ye en iyi desteği vermenin yollarını aradığı ifade edildi.

Esed unsurlarının gerçekleştirdiği hava saldırısı sonucu 33 askerimizin şehit olmasının ardından ABD kanadından yazılı basın açıklaması geldi.ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'ye destek ifadeleri kullanıldı.ABD'DEN TÜRKİYE'YE DESTEK İFADELERİABD Dışişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamada söz konusu saldırı sonucu Türk makamları ile görüşme halinde oldukları ifade edildi.Türkiye'nin NATO müttefiki olduğunun ifade edildiği yazılı basın açıklamasında, ABD Başkanı Trump'ın sözleri hatırlatıldı ve destek mesajı verildi. İşte ABD Dışişleri Bakanlğı yetkililerince yapılan yazılı açıklama."Bu gelişmeleri teyit etmek ve mevcut durum hakkında daha fazla netlik sağlamak için Türk makamlarıyla temas halindeyiz. NATO müttefiki Türkiye'nin yanındayız ve Esed rejimi, Rusya ve İran destekli güçlerini bu alçak saldırılara derhal son vermeye çağırıyoruz. Başkan (Donald Trump) ve Bakanın (Mike Pompeo) söylediği gibi, bu krizde Türkiye'ye en iyi nasıl destek verebileceğimize dair seçenekler arıyoruz."


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@