ABD'li BTC Borsası Coinbase SEC Onayı İle Halka Arz Oluyor!

Kripto para dünyası gündemine bomba gibi düşen bu gündem konusunda Coinbase’in artık doğrudan listelenmesi ve halka arzı için yol açıldı.

ABD'li BTC Borsası Coinbase SEC Onayı İle Halka Arz Oluyor!
Kripto para dünyası gündemine bomba gibi düşen bu gündem konusunda Coinbase’in artık doğrudan listelenmesi ve halka arzı için yol açıldı. SEC’in onayı ardından resmi prosedürlere geçiş yapıldı. Ortama 7 ay süren bir çalışmanın ardından ilk resmi prosedüre geçilmiş oldu.

S-1 Belgeleri Açıklandı

Geçtiğimiz ay Coinbase’in halka arzı için doğrudan listelenme yöntemini tercih ettiği ve bunun faydalı olduğu analistler tarafından aktarılmıştı. Aralık ayına gelindiğinde SEC’e gönderimi yapılan S-1 belgelerinde Coinbase’in finansal performansına ilişkin detaylı raporlama bulunuyordu.

Bu raporlar yayınlamları ile ilk defa bugün ortaya çıktılar. Belgelerde ise borsanın 2020 yılı karı için 1.1 milyar dolar rakam görülüyor. Coinbase’in bu girişimi ise herkes tarafından bir dönüm noktası olarak görülüyor. Zira ilk defa bir BTC ve kripto para borsası ABD’nin önde gelen finans piyasalarında halka arz olacak.

Şirket Açıklamasında Neler Söylendi?

Şirket açıklamasında "Coinbase Global, INC A Sınıfı adi hisse senetlerinin önerilen dorudan listelemesi uyarınca halka açık bir şirket olma niyetini açıkladı. Bu tür önerilen listelemenin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Form S-1’e ilişkin bir kayıt birimine uygun olması beklenmektedir. Coinbase Global, INC. daha önce ise 17 Aralık 2020’de SEC’in piyasa ve değer koşullarına bağlı olarak incelemeye tabi olmuştur. Son araştırma süresi de tamamlanıp, yürürlüğe geçilecektir." ifadelerini kullandı.

Bugün formların yayınlanması ardından ise Coinbase için popüler bir hava, yatırımcı hacminde yükseliş ve tebrikler ile dolu bir gün hakim olmaya başladı. Özellikle piyasa yapıcılar bunun isabetli bir karar olduğunu düşünüyorlar. Coinbase’in bu imajı doğrudan güven unsuruna katkı sağlarken kripto para borsasının fiyat değerlerinde artış eğilimi ve daha fazla kullanıcı sayısını kazanma potansiyeli analistlerce ele alındı. Analistler Mart ayı içinde Coinbase için parlak bir dönemin başlayacağını yatırımcıların ise bu yöne kayacağını belirttiler.