Abdürrahim Albayrak'tan Dev Arazi Yatırımı! 153 Milyon Lirayı Nakit Ödedi

Galatasaray'ın bir dönem ikinci başkanlık görevini de üstlenen ünlü işadamı Abdürrahim Albayrak dev arazi yatırımı ile büyük yankı uyandırdı.

Emlak Magazin 14.09.2021 - 21:38 14.09.2021 - 21:47 Gülcan Özer

Renkli kişiliği ile Galatasaray taraftarının gönlüne taht kuran ve bir dönem ikinci başkanlık koltuğuna da oturan Abdürrahim Albayrak iş hayatında yeni bir yatırıma imza attı. Albayrak İstanbul'da minibüs şöförlüğü yaparak iş hayatına atılmış, daha sonra ise kendi minübüs filosunu kurmuştu.

Altur Turizm şirketinin temelini bu filo ile kuran Abdürrahim Albayrak iş hayatında başarılı yatırımları ile daha da büyümüş ve Türkiye'nin sayılı zenginleri arasına girmişti. Albayrak yeni yatırımı ile büyük yankı uyandırırken özellikle de ödemeyi nakit olarak yapması ile ses getirdi. 

153 MİLYON LİRALIK COCA COLA ARAZİSİNİ ALBAYRAK SATIN ALDI! 

Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden açıklama yapan Coca Cola İçecek A.Ş. İstanbul Bahçelievler Yenibosna'da yer alan arsasını sattığını duyurdu. Yapılan açıklamada söz konusu arsayı satın alan şirket ise Albayrak'ın sahibi olduğu Altur LTD. ŞTİ. olarak ilan edildi. 

KAP üzerinden yayımlanan açıklamada "İstanbul ili Bahçelievler İlçesi, Yenibosna'da yer alan Şirketimize ait taşınmaz, Altur Turizm Servis ve Tic. Ltd. Şti. ve Altur Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.'ye, 153.340.000 TL bedel ile satılmıştır" ifadelerine yer verildi. 23 bin 120 metrekare büyüklüğe sahip olan dev arazinin Albayrak tarafından hangi amaçla kullanılacağı henüz açıklama yapılmazken şirketin ödemeyi peşin olarak yapıldığı belirtildi. 

1977 senesinde Albayrak tarafından kurulan Altur fabrika ve işyerlerinin personel taşımacılığı işlerini üstlenirken filosunu muazzam bir büyüklüğe taşımıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@