Abu Dabi Türk İşçi Çağırıyor! Onlarca Sektörde Atılım Yapılacak En Az 2.650 Dolar Maaşla Personeller Aranıyor

Birleşik Arap Emirlikleri başkent Abu Dabi ve diğer kentlerde farklı alanlarda görevlendirmek üzere yabancı işçi alımı yapacağını duyurdu. Türk işçiler de 2650 dolar maaşla çalışabilecekler.

Abu Dabi Türk İşçi Çağırıyor! Onlarca Sektörde Atılım Yapılacak En Az 2.650 Dolar Maaşla Personeller Aranıyor

Birleşik Arap Emirlikleri her alanda atılım yapmaya hazırlanıyor. Ülkede birçok alanda önemli projelere imza atılırken iş gücü sorunları yaşanıyor. Bu kapsamda Arap ülkeleri başta olmak üzere yabancı işçi alımı yapacak olan Birleşik Arap Emirlikleri, vasıflı vasıfsız Türk personeller de kabul ediyor.

ABU DABİ İŞ İLANLARI 2022

Abu Dabi'de çalışmak isteyenler için iş imkanları belli sektörlerde yoğunlaşmış durumda. Ülkede petrol ve kimya sanayi gelişmiş durumda. Bu alanda hem teknik personeller, hem idari personeller hemde üretim işleme imalat aşamasında çalışacak personeller aranıyor.

Personel alımlarının yoğun olacağı alanlar ise hizmet sektörü, inşaat sektörü, sağlık sektörü, otomotiv sektörü olarak öne çıkıyor.

Ülkede inşaat sektörü her daim iş gücü arıyor. Günlük 8 saat mesai uygulanan ülkede maaşlar ise 2650 Dolar seviyesinde. Ancak bu rakam bazı firmalarda daha az veya daha fazla uygulanabilir. İnşaat sektöründe hem vasıfsız her alanda çalışabilecek temel işgücü ile hemde tekniker, mühendis, usta, boyacı sıvacı gibi özel olarak görev yapacak personeller aranıyor.

Bir diğer önemli sektör ise hizmet alanı. Ülkenin sürekli artan popüleritisi ve zengin görünümü yabancı turistlerin uğrak yeri olmasını sağladı. Bu kapsamda hizmet sektörünün her alanda iş ilanları bulmak. Garson, komi, aşçı, aşçı yardımcısı, temizlik personelleri, güvenlik personelleri ve benzeri çok sayıda meslek grubunda iş bulmak mümkün.

İŞ İLANLARINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Yabancı ülkelerde yayımlanan iş ilanlarının takipleri online olarak hizmet veren uluslararası firmalar tarafından duyurulur. Vatandaşlar bu siteler üzerinden başvurularını yapabilirler. Duyurular üzerinden hangi şehirde çalışacağı, günlük çalışma saati, görev tanımı, alınacak ücret bilgileri yer almakta. Vatandaşlar başvurulardan önce tüm bu detayları öğrenebilirler.

BAŞVURU AŞAMASINDA BÜYÜK AVANTAJ

Abu Dabi ve diğer körfez ülkelerinde çalışmak isteyenler işçin yabancı dil büyük avantaj olacak. Temel seviyede İngilizce veya Arapça bilinmesi iş başvurularına çalışmak isteyenler için önemli fırsatlar sunacaklar. Hizmet sektörü için iyi İngilizce önemli kabul şartı olacaktır.

MAAŞ OLANAKLARI

Söz konusu sektörler ve iş ilanları için maaşlar ayrı ayrı bildirilir. Ancak vasıfız düz işçiler için ortalama 2.400 Dolar ile 2.650 Dolar maaş ödenir. Güncel kur ile 36.000 TL ile 37.000 TL arası maaş ödenir. Kadroya göre tutarlar artar.

SONRAKİ HABER