Açıklamayı Bizzat Halkbank Genel Müdürü Aslan Müjde Diyerek Duyurdu, Faizsiz Kredi Başvuruları Başladı!

Halk Bankası faizsiz kredisi başvuruları başladı! Halkbank kredi paketleri ile kadın girişimcilere, esnafa, genç girişimcilere ve iş fikri olanlara faizsiz kredi verecek. Sıfır faizli kredi başvurusu!

Finans 25.02.2022 - 18:40 25.02.2022 - 18:40 Gülcan Özer

Halkbank sıfır faizli kredi müjdesi verdi. Bankadan kredi çekmek isteyen müşterilerine faizsiz kredi çekme imkanı sunacağını açıkladı. Son dönemde yükselen kredi faiz oranları nedeni ile vatandaşlar mağdur olmuş, pek çok kişi kredi çekmekte zorlanmıştı. 

Kamu bankaları arasında yer alan Halkbank genel müdürü Osman Arslan yapmış olduğu konuşmasında sıfır faizli kredi desteği sağlayacaklarını açıkladı. Düzenlenen kampanya kapsamında bazı kredi paketlerinde 60 ay vadeli ve 12 ay ertelemeli, bazı kredi paketlerinde ise 36 ay vadeli ve 6 ay ertelemeli kredi desteği sağlanacağı ilan edildi. 

HALKBANK GENEL MÜDÜRÜ SON DAKİKA KREDİ AÇIKLAMASI: FAİZSİZ KREDİ KİMLERE VERİLECEK?

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan yapmış olduğu açıklamasında "Kadın girişimcilerimiz ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanlığı destekli sıfır faizli kredilerden de faydalanabilmektedir. Örneğin; genç kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız için 100.000 TL limitli; en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız içinse 225.000 TL limitli, sıfır faizli kredi kullanma imkânı sunuyoruz" diyerek kadın girişimcilere faizsiz kredi müjdesi verdi. 

halkbbank gm açıkladı

FAİZSİZ KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, SIFIR FAİZLİ KREDİ ÇEKMEK İÇİN KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sıfır faizli kredi çekmek isteyen kişiler için aranılan bazı şartlar bulunuyor. Esnaf kredisi olarak anılan paketlerde vatandaşlar için faizsiz esnaf kredisi desteği sağlanıyor. Esnaflar için hazırlanan kredi paketinde 3 gruba faizsiz kredi desteği sağlanıyor. 

sıfır faizli esnaf kredisi

Bu gruplar Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösterenlere Kredi, Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri Kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi, Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi paketi olmak üzere 3 pakette faizsiz kredi desteği sağlanıyor. 

halk girişimci kredisi

KADIN GİRİŞİMCİLERE FAZSİZ KREDİ DESTEĞİ! KADINLARA FAİZSİZ KREDİ VERİLİYOR MU?

Evet, Halkbank sıfır faizli kredi desteği hakkını esnafların yanı sıra girişimcilere de veriyor. Halkbank kadın girişimci kredisi paketinde faizsiz kredi desteği sağlarken Hazine ve Maliye Bakanlığı destekli olarak verilen bu kredi paketlerinde faiz desteği devlet tarafından veriliyor. Bu sayede kredi paketinden yararlanan kadın girişimciler faiz ödemeden kendi ekonomik bağımsızlıklarını elde etme imkanı elde ediyorlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@