Açıköğretim (AÖL) Ek Sınavı Başvuru Ücreti Ne Kadar, Hangi Bankaya Ödenecek? Son Başvuru ve Sınav Tarihleri

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ek sınav kayıt işlemleri başladı. AÖL sınavlarına kayıt işlemleri, ücret ödenecek bankalar sınav tarihleri tüm ayrıntılar şu şekilde...

Açıköğretim (AÖL) Ek Sınavı Başvuru Ücreti Ne Kadar, Hangi Bankaya Ödenecek? Son Başvuru ve Sınav Tarihleri

9 Ağustos Pazartesi tarihi itibariyle Açıköğretim Lisesi (AÖL) kayıt yenileme işlemleri başladı. AÖL ek sınavlarına katılacak olanlar öncelikle başvuruda bulunacaklar, kayıt yenileyecekler ve sınav ücreti ödeyecekler.

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ BAŞLADI

Öğrenimlerine açıköğretim lisesi üzerinden devam edenler için kayıt yenileme süreci başladı. 9 Ağustos pazartesi günü başlayan işlemler hafta boyunca devam edecek. AÖL sınav kayıtları için son gün ise 13 Ağustos Cuma olarak açıklandı.

Ek Sınav Tarihleri

Sıfırdan başlayanlar için 8 dönem ve 4 yıl olarak gerçekleştirilen açıköğretim lisesinde, 2021 yılı Ağustos dönemi ek sınavları önümüzdeki hafta başlayacak. Sınavlar 16 Ağustos tarihinde başlayacak ve 20 Ağustos tarihinde sona erecek. AÖL sınavları online olarak gerçekleştiriliyor.

Kayıt İşlemleri Nereden nasıl Yapılacak?

AÖL sınavları için kayıt yenileme işlemi gerçekleştirmesi gereken vatandaşlar başvurularını şahsen yapacaklar. Halk Eğitim Merkezlerine gidecek vatandaşlar mesai saatleri içinde kayıt yenileme işleminin yapılmasına ilişkin talep dilekçelerini kendileri şahsen kuruma ulaştıracaklar. Başvuru dilekçesinin Halk Eğitim Merkezlerine ulaştırılmasının ardından ise başvuru ücretleri ödenecek.

AÖL BAŞVURU ÜCRETLERİ HANGİ BANKALARA ÖDENECEK?

AÖL başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını tamamlamak için başvuru ücretlerini anlaşmalı olan bankalara yatıracaklar.

Kayıt Yenileme Ücretleri için ödeme yapacak olan vatandaşlar 3 kamu bankası üzerinden ödemelerini tamamlayabilecekler. Ödemeler için sınava katılacak olanlar T.C. Ziraat Bankası Türkiye Halk Bankası veya Türkiye Vakıflar Bankası'nı tercih edebilecekler.

Kaç TL Kayıt Yenileme Ücreti Ödenecek?

AÖL sınavları için kayıt yenileme ücreti 50 TL olarak ödenecek. Ödemeler anlaşmalı devlet bankalarından birine ödendikten sonra başvuru evrakları teslim edilerek süreç tamamlanacak. Daha sonra ise sınav aşaması başlayacak.

SONRAKİ HABER