Acil İhtiyaç Durumunda En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Banka Hangisi?

Acil ve hızlı nakit ihtiyaç olması durumunda en düşük faiz oranıyla 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren banka hangisi? 15 Ocak ve sonrası için tüketici kredisi faiz oranları.

Finans 14.01.2022 - 17:47 14.01.2022 - 17:47 Mustafa Karagöz

Merkez Bankası her ne kadar politika faiz oranlarını düşürmüş olsa da özel bankalarda kredi faiz oranları çok yükseldi. Ancak acil durumlar veya çeşitli başka nedenlerden dolayı vatandaşların kredi talepleri devam ediyor. 15 Ocak ve sonrasında ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için bankaların sunacağı ihtiyaç kredisi faiz oranlarındaki son durum belli oldu. 

DEVLET BANKALARINI TERCİH EDECEKLER

Devlet bankalarını tercih edecekler için Vakıfbank'ın ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.91 oldu. Ziraat Bankası'ndan kredi kullanacaklar için ise ihtiyaç kredisi faizleri yüzde 1.69 seviyesinde çıktı. Halkbank'tan kredi çekecekler için uygulanacak aylık faiz oranı yüzde 1.69 bandında bulunuyor. 

Vakıfbank'tan kredi çekilmesi durumunda müşterilerin yapacakları ödemeler için oluşacak maliyet tablosu. 

vakıfbank ihtiyaç kredisi 1.91

Ziraat Bankası'ndan 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi durumunda bankanın resmi sitesinden oluşan hesaplama ekranı şu şekilde;

ziraat bankası kredi 1.69

Aylık 1.71 faiz oranıyla verilen Halkbank hızlı kredi olanaklarından faydalanan bir müşteri 10.000 TL kredi çekmek istediğinde ödemeleri aylık 980 TL taksitle olacak. 

halkbank hızlı kredi 10.000 tl

Devlet bankalarının ihtiyaç kredisi paketleri de bulunuyor. Ziraat Bankası ve Halkbank maaş müşterilerine çok daha düşük faizle kredi verirken özel sektörde çalışanlara, memurlara yada emeklilere kredi başvuruları sırasında daha uygun faiz koşulları sunulabilir. Bu faiz oranları ise kişiye özel şekillenir. 

ÖZEL BANKALARDA DURUM ÇOK DAHA MALİYETLİ

Özel bankalarda ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için ise maliyet oranları daha yüksek seviyede. İhtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler için CEPTETEB ve QNB Fİnansbank yüzde 1.99 faiz oranıyla kredi sağlayabileceğini açıkladı. 

ihtiyaç kredisi 15 ocakihtiyaç kredisi 2 15 ocak

Yukarıda yer alan tabloloda da görüldüğü gibi Akbank'ta kredi faiz oranı yüzde 2.64, İNG Bank'tan yüzde 2.34, İş Bankası'nda yüzde 1.45 ve Denizbank'ta da yüzde 2.52 seviyesine kadar tırmanmış durumda. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@