Acil Nakit Arayanlara Kamu Bankası Güvencesi İle 50 Bin TL ve 100 Bin TL İhtiyaç Kredisi Halkbank'ta

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çekerek nakit problemlerini çözmeyi düşünenler kredi maliyetlerini araştırıyorlar. 50 Bin TL ve 100 Bin TL ihtiyaç kredisinin maliyetleri ne kadardır?

Finans 23.02.2022 - 18:45 23.02.2022 - 18:45 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de vatandaşlar içerisinde nakit sorunu yaşayan, bütçelerindeki denge bozulan kişilerin sayısında ciddi oranlarda artışlar meydana gelmeye devam ediyor. Bu insanlar kişisel ekonomilerini belirli bir seviyede kontrol altında tutabilmek için nakit ihtiyacı içerisinde bulunuyorlar. Bu nakit ihtiyaçları karşılanmadıkça da bütçelerin belirli bir dengeye kavuşturulmasının imkanı bulunmuyor. Halkbank da kamu bankası sorumluluğunda vatandaşlara ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında nakit desteği vermeyi sürdürüyor. Peki Halkbank'ın ihtiyaç kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Müşterilerin nakit arayışlarına finansal çözüm üreten bankalardan birisi olan Halkbank önemli bir kredi imkanını daha duyurdu. Halkbank müşterilerinin talepleri doğrultusunda şekillenen ihtiyaç kredisi kampanyası ile finansal destekler sağlanıyor. Banka bu kredi kampanyasının özelliklerine dair ayrıntıları kapsamlı bir açıklamayla kamuoyuna ilan etti.

36 AYA KADAR VADE İMKANI

Halkbank müşterileri talep ettikleri ihtiyaç kredilerini 36 aya kadar vade imkanı ile kullanabiliyorlar. Ancak burada devreye BDDK sınırlamaları giriyor. 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri azami 36 ay vade ile verilirken 50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredilerinin azami vade süresi 24 ay olarak uygulanıyor. 

KREDİ GERİ ÖDEMELERİ KİŞİYE ÖZEL PLANLANIYOR

Halkbank'tan müşterilerin ihtiyaç kredisi çekmeleri halinde sağlanan ödeme kolaylıkları da kredi kampanyasının avantajlı özelliklerinden birisi oluyor. Müşteriler kullandıkları ihtiyaç kredilerini kişisel bütçelerine yapılan ödeme planları ile geri ödüyorlar. Bu kapsamda ihtiyaç kredisinin çekileceği sırada Halkbank aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli şeklinde ödeme planı tekliflerinde bulunuyor. Bu teklifi değerlendiren müşteriler kendilerine en uygun ödeme planını seçip kredei geri ödemelerini sağlıklı bir sistem içerisinde yaparak sorunlu kredi riskini oldukça azaltıyorlar. 

50 BİN TL VE 100 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMALARI

halkbank ihtiyaç kredisi maliyetleri-1

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,94 kredi faizi uygulanıyor. Müşteriler 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullandıklarında bankaya her ay kredi taksiti olarak 2.066 TL ödeme yapıyorlar. 24 ay vadeli 100 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler ise bankaya her ay 5.485 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@