Acil Para Arayanlara Ziraat Bankası Hemen Ödeme Yapıyor! 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin Ne Kadar Taksit İsteniyor?

Nakit akışında sorun yaşayan vatandaşların aradıkları ek kaynağı Ziraat Bankası veriyor. Ziraat Bankası 20 Bin TL ihtiyaç kredisi için ne kadar aylık taksit istiyor?

Finans 08.12.2021 - 17:54 08.12.2021 - 17:54 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik gelişmeler her geçen gün vatandaşların aleyhinde işlemeye devam ediyor. Kendilerini bir geçim sıkıntısı içerisind ebulan vatandaşlar ise içerisine düştükleri bu durumdan nasıl çıkabileceklerine dair kafa yormayı sürdürüyorlar. Gelirleri ile giderlerini karşılayamayan bu vatandaşların bütçelerinde de derin açıklar meydana geldi. Ek bir kaynak bulmadan bütçelerinde toparlanma sağlayamayan vatandaşlar için son çare ise bankalardan ihtiyaç kredisi çekerek geçici olarak finansal açıdan rahatlamak oluyor. Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmeyi kafalarına koyan vatandaşlar ise kredi maliyetlerini mercek altına alıyorlar. Ziraat Bankası yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyor?

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası oldukça makul olarak değerlendirilebilecek maliyetlerle müşterilerine ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Banka tarafından yapılan kampanya açıklamasına göre müşterilerin ihtiyaç kredisi talepleri hızlı bir şekilde neticelendirilerek kredi verme süreci kısa bir sürede tamamlanıyor. Üstelik müşterilerin ihtiyaç kredisi çekme sürecinin ilerleyen aşamalarında sorun yaşamamaları için çeşitli tedbirler de devreye sokuluyor. 

KOLAY ÖDEME İMKANI İLE İHTİYAÇ KREDİSİ

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerinin sağlıklı bir bütçe yönetimi gerçekleştirebilmeleri için tüm detayları düşünüyor. Her müşterinin gelir seviyesi veya gelir elde etme periyotları aynı olmuyor. Bundan dolayı da kişiye özel uygulamalar Ziraat Bankası'nda ön plana çıkıyor. Müşteriler ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında tercih ederlerse ödeme planlarını aylık eşit taksitli şeklindeki klasik sistemin dışında da hazırlayabiliyorlar. Böylelikle esnek geri ödemeli ihtiyaç kredisi ödeme planı oluşturulabiliyor. Bu şekilde her müşteri için ödeme kolaylığı sağlanmış oluyor.

AZAMİ VADE SÜRESİ NE KADAR?

Ziraat Bankası, Türkiye'de diğer tüm bankaların uymak zorunda oldukları kurallara uymayı sürdürüyor. Bu kurallar gereği ihtiyaç kredisi azami vade süreleri net şekilde uygulamaya sokuldu. Buna göre müşterilerin 50 Bin TL'ye kadar olan tüm ihtiyaç kredileri en fazla 36 aya kadar vadelendirilebiliyor. Ancak talep edilen ihtiyaç kredisi miktarı 50 Bin TL'nin üzerindeyse o zaman en fazla 24 ay vadeyle ihtiyaç kredisi verilebiliyor.

20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

20 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama ziraat bankası

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında kilasik kredi ürününde müşterilere aylık yüzde 1,63 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananların aylık kredi taksitleri 779 TL oluyor. Müşterilerin bu ihtiyaç kredisi için karşılamaları gereken yıllık maliyet oranının ise yüzde 26 olduğu belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@