Acil Paraya Sıkışanlara Bakanlıktan 10 Bin Liraya Kadar Faizsiz Borç Para Yardımı Desteği!

Ödünç para yardımı Aile Bakanlığı tarafından yapılırken bu sayede ihtiyaç sahibi kişilere faizsiz ve masrafsız borçlanma imkanı sunuluyor. Ödünç para yardımı nedir, başvurusu nasıl yapılır?

Acil Paraya Sıkışanlara Bakanlıktan 10 Bin Liraya Kadar Faizsiz Borç Para Yardımı Desteği!

Pandemi döneminde ekonomide yaşanan dalgalanma ile beraber vatandaşın nakit para ihtiyaçları her geçen gün artmaya devam ederken süreçte devlet destekleri de yakından araştırılıyor. Bankaların yükselen faiz oranları sonrasında acil paraya sıkışan vatandaşlar kredi çekmek yerine devlet desteklerine yönelirken bunlardan biride ödünç para yardımı olarak öne çıktı.

Aile Bakanlığı ödünç para yardımı ile maddi destek yaşayan kişilere 10 bin liraya kadar olan ihtiyaçlarını faizsiz ve masrafsız olarak karşılamalarına olanak sağlıyor. Ödünç para yardımı nedir, başvuru şartları neler, ödünç para kimlere verilir, başvuru nereden yapılır, faizsiz borç para nereden, nasıl yapılır?

AİLE BAKANLIĞI ÖDÜNÇ PARA YARDIMI YAPIYOR, 5 - 10 BİN TLÖDÜNÇ PARA FAİZSİZ VERİLİYOR!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi kişilere farklı isimler altında çok sayıda destek programı ile öne çıkarken özellikle de karşılıksız ve geri ödemesiz olarak verilen hibe para destekleri yakından takip ediliyor. Yine acil paraya ihtiyacı olan kişiler tarafından da bankaların yükselen kredi faiz oranları sonrasında ödünç para yardımı yeniden araştırılmaya başlandı.

aile-bakanlığı-ödünç-para-yardımı-1

ÖDÜNÇ PARA YARDIMI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Aile Bakanlığı ödünç para yardımı başvurusu bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Söz konusu yardımlar ikraz yardımı olarak ta isimlendirilmekte olup belirli şartları taşıyan kişilere verilmektedir. Sandık üyesi olan kişilere yapılan yardımdan almak isteyen kişilerin;

Aynı yardım nedeni ile başvuru yaptığı tarih itibari ile sandığa borcu bulunmaması,

Daha önce almış olduğu ikraz yardımları nedeni ile hakkında icra takibi açılmamış olması ya da borcunu kapattıktan sonra en az 3 ay sürenin geçmiş olması,

Kefil gösterilen kişinin maaşı üzerinde icra takibi bulunmaması,

Sandıktan alacağı yardım talebini eksiksiz olarak doldurmuş olması,

Çalıştığı işyerinden kendisine en az iki kefil göstermesi,

Sandığa en az 3 senedir üye olması,

Talep ettiği ikraz tutarının eline geçen aylık net istihkakının en az iki katı olması şartlarını taşımaları zorunludur.

ikraz-yardımı

ÖDÜNÇ PARA YARDIMI NE KADAR, KAÇ LİRA FAİZSİZ BORÇ PARA VERİLİYOR?

İkraz yardımı Aile Bakanlığı tarafından paraya ihtiyacı olan sandık üyelerine 5 bin liraya kadar verilmekte olup aylık taksit tutarları maaştan kesinti yapılarak tahsil edilmektedir.

SONRAKİ HABER