Adalar'da Müştemil Bahçe, Kadıköy'de Daire, Üsküdar'da Dükkan! Kamudan bulunmaz fiyatlarla kiralık gayrimenkuller

İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü bir duyuru ile çok farklı vasıfta yer lan gayrimenkulleri kiralık ilanına çıkardı. Kurumun listesinde inanılmayacak fiyatlarla konutlar da var.

Emlak Haberleri 18.05.2022 - 11:36 18.05.2022 - 11:36 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - İstanbul'da ve Kocaeli'nde yaşayan vatandaşlar için bulunmaz bir fırsat duyuruldu. Kamuya ait olan ve kiralanmasına karar verilen bazı gayrimenkuller tabloda yer alan aylık muhammen bedeller üzerinden kiralanacak. 2 Haziran tarihinde düzenlenecek ihale ile kiralanacak olan gayrimenkuller için yıl sonuna kadar sözleşme imzalanacak. 

İSTANBUL'DA KİRALIK GAYRİMENKULLER

İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğüne ait olan iki şehirde yer alan 99 adet gayrimenkulün özellikleri tabloda açıklandı. Kiralık konut dışında tarla, bahçe, işyeri, dükkan kiralayacak olan kurumun duyurusunda, İstanbul'un çok önemli ilçeleri yer alıyor. 

Bazı gayrimenkuller herkese açık şekilde ihale edilecek olurken bazıları ise özel şart kapsamında bulunuyor. 

Kiralanacak gayrimenkullerden bazılarına bakıldığında; İstanbul Adalar'da tarla vasfındaki taşınmazın aylık 2.000 TL muhammen bedel ile kiralanacağı görülüyor. Bunun dışında yine Adalar'da sebze bahçesi 1250 TL, Müştemil bahçe 1.000 TL'ye, Kadıköy'de kargir dükkan (özel şartlı) aylık 60.000 TL'ye listede. Ev kiralamak isteyenler için Kadıköy Kozyatağı'nda özel şartlı daire 3.800 TL muhammen bedel açıklandı. Bir başka daire ise 4.500 TL'ye kiralanacak. 

Kiralık Gayrimenkuller Listesi

istanbul'da ucuz kiralık gayrimenkuller 2022istanbul'da ucuz kiralık gayrimenkuller 2 2022

Bu liste kiralanacak olan gayrimenkullerin sadece bir kısmını içermekte. 99 gayrimenkulün tamamı için hazırlanan listeye basın ilan kurumu yada İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğünün web sitesinden görülebilir. Listede birçok ilçede çok farklı özelliklerde taşınmaz kiralanması için ihale duyurusu bulunuyor. 

KİRALIK GAYRİMENKULLER İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Kurum ihale işlemlerinin ne zaman ve nasıl yapılacağına ilişkin yapmış olduğu basın açıklamasında "Yazılı muhammen bedeller üzerinden Kira Dosyasındaki "Vakıf Taşınmazları Kira Genel Şartnamesi" dahilinde İhale listesindeki sıralamasına göre: 02/06/2022 günü saat 10:30 da Selamiali Mh. Cumhuriyet Cd. No:10 adresindeki İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü Hizmet Binasının -1. Kat İhale Salonunda yapılacaktır." bilgilerini verdi.

Bu kapsamda ihaleye katılacak olanlar 2886 sayılı Kanunun 45. maddesine göre açık teklif usulü ile tekliflerini sunacaklar. İhale süreci sonunda hak sahibi olanlar ile kurum arasında kira sözleşmesi imzalanacak. Sözleşme 31.12.2022 tarihine kadar geçerli olacak. 

Kiralık gayrimenkuller için istekli olan vatandaşlar başvurularını ihale tarihinden önce tamamlayacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@