Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Duyurdu! İşyurtları Kurumu Tarafından Kiralanan ve Tedbiren Kapatılan İşletmelerden Kira Alınmayacak!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İşyurtları Kurumu tarafından kiraya verilen ve tedbiren kapatılan işletmelerden kira alınmayacağını söyledi.

GÜNDEM 23.03.2020 - 16:56 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İşyurtları Kurumu tarafından kiraya verilen ve tedbiren kapatılan işletmelerden kira alınmayacağını söyledi. Bakan Gül, bu süreçte mağduriyetleri asgari seviyeye çekmek için çalıştıklarını dile getirdi.

Türkiye'de koronavirüs sebebiyle alınan bazı tedbirler yeni ekonomik sorunların kapısını aralıyor. Yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için devlet kademesi yeni ek önlemlerle bu problemleri çözmeye çalışıyor.Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İşyurtları Kurumu tarafından kiraya verilen ancak tedbiren kapatılan işletmelerle alakalı bir açıklama yaptı. Bakan Gül, kesinlikle mağduriyete izin vermeyeceklerini belirterek, “İşyurtları Kurumu tarafından kiraya verilmiş ve bu süreçte tedbiren kapatılmış büfe, kantin gibi işletmelerden kira alınmayacak, alınmış ise iade edilecek. Asgari mağduriyeti azami tedbirle hep birlikte sağlayacağız.” dedi.Sosyal medya hesabından bu duyuruyu yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İşyurtları Kurumu tarafından kiralananan ve daha sonra tedbiren kapatılan işletmelere rahat bir nefes aldırdı. Ödeme güçlüğü çeken işletme sahipleri ekonomik anlamda rahatladılar.Bakan Gül'ün açıklamasına göre ilgili işletmeler eğer peşin kira ödemesi yapmışlar ise bu bedeli geri alabilecekler. Detaylı açıklama ilerleyen günlerde Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak ve böylelikle mağduriyetlerin önüne geçilmiş olacak.

Emlak365


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@