Adalet Bakanı Gül'den İkinci Yargı Paketinde Ceza İndirimi Genel Af Olacak Mı? Sorusuna Yanıt

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yapmış olduğu bir açıklama ile yeni yargı paketi içerisinde ceza indirimi ve genel af olacak mı sorularına dair açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 19.11.2019 - 14:02 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yapmış olduğu bir açıklama ile yeni yargı paketi içerisinde ceza indirimi ve genel af olacak mı sorularına dair açıklamalarda bulundu.

AK Parti'nin gün içerisinde gerçekleştirilen grup toplantısına katılan isimlerden birisi de Adalet Bakanı Abdulhamit Gül oldu. AK Parti TBMM Grup Toplantısı sonrasında basın mensupları ile biraraya gelen Bakan Abdülhamit Gül yargı konularına dair açıklamalarda bulundu.Konuşmasında ayrıca gündemin önemli konu başlıkları hakkında da değerlendirmelerini paylaşacan Bakan Gül basın mensuplarının sorularına da yanıt verdi. CEZA İNDİRİMİ VE GENEL AF AÇIKLAMASIAdalet Bakanı Gül, gazetecilerle yapmış olduğu konuşmasında ikinci yargı paketi hakkında açıklamalarda bulundu. Bu paketin içeriğine ilişkin de bilgiler veren Abdülhamit Gül şu ifadeleri kullandı. "Cezaya ilişkin, ileriki paketlerde yargı reformu çerçevesinde gündemde olan konular gelebilir. Ama hukuk yargılamalarıyla ilgili, noterlik, icralara yönelik borçlunun kendi malını satabilmesi gibi birtakım vatandaş lehine olan, yargılamaları hızlandıran düzenlemeler düşünülüyor."Ceza indirimi düzenlemesinin ikinci yargı paketinde olup olmayacağını da açıklayan Adalet Bakanı Gül, "Yargı paketi çerçevesinde öyle bir çalışma yok. O konular ayrıca siyaseten tartışılıyor. Yargı paketi kendi içerisinde devam edecek. Meclis kendi gündemine hakim." ifadelerini kullandı.Bu açıklamalarının ardından basın mensupları tarafından MHP'nin ceza indirimi konusuna dair teklifi hatırlatıldı. Bakan Gül bu konuya dair bu konuların siyasi partilerin iradesiyle oluşacağını, kendilerinin bir şey söyleme imkanlarının bulunmadığını ifade etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@