Adalet Bakanı Gül'den Yeni Yargı Paket Açıklaması! İçeriğinde Af ve Cezai İndirim Olacak Mı?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül önümüzdeki günlerde meclise gelmesi beklenen yeni yargı paketinin içeriğinde ne tür düzenlemeler olduğuna dair açıklamalarda bulundu.

Gündem 29.11.2019 - 14:40 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül önümüzdeki günlerde meclise gelmesi beklenen yeni yargı paketinin içeriğinde ne tür düzenlemeler olduğuna dair açıklamalarda bulundu. İşte genel af, cezai indirim konularında açıklama bekleyen vatandaşlara ipucu olacak om konuşma.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül gündem konularına dair açıklamalarda bulundu. Bu çerçevede son günlerin basında yer alan olaylarından olan Alevi bir ailenin evine yazı yazılması konusuna değinen Bakan Gül bu konuda önemli ifadeler kullandı.Türkiye'nin Alevi, Sunni, Türk, Kürt olarak 82 milyon olduğunu ifade eden Bakan Gül herkesin kardeş olduğunu belirtti. Yaşanan olaya ilişkin kimsenin bir başka kişinin huzurunu bozamayacağını ifade eden Bakan Gül, bu tür fiillere girenlerin gereken en ağı şekilde cezalandırılacaklarını söyledi. Bakan Gül ayrıca o evlere yazılanların hepimizin evine yazılan yazı olduğunu da sözlerine ekledi. ADALET BAKANI GÜLDEN YARGI PAKETİ AÇIKLAMASIAdalet Bakanı Abdülhamit Gül konuşmasının devamında merakla beklenen ikinci yeni yargı paketi hakkında konuştu. Bu konuya dair özellikle genel af yasası bekleyen vatandaşlar ile cezai indirim konularına ilişkin yapılacak olan düzenlemeleri bekleyenler Bakan Gül'den açıklama beklerken, yeni yargı paketinde bu tür düzenlemelerin olmayacağı ifade edildi. İşte Abdülhamit Gül'ün o konuşması. "(Yeni Yargı Paketi) Gazete, medyanın da desteklenmesi, hür bir şekilde yayınlarını yapabilmeleri ve bu anlamda desteğin sürmesi için ilanlarla ilgili, sona erdirmeyle ilgili şu an itibarıyla pakette herhangi bir düzenleme söz konusu değil. Elektronik satış usulüyle ilgili düzenlemeler, icrayı kolaylaştıracak birtakım farklı düzenlemeler var."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@