Adalet Bakanlığı'nın İnfaz Düzenlemesi Dışında Kalan Tüm Suçlar Belli Oldu

Adalet Bakanlığı'nın infaz düzenlemesi çalışmasına dair ilk detaylar ortaya çıktı. İnfaz düzenlemesi kapsamında yer almayacak suçlara dair taslak metin belli oldu. İşte infaz düzenlemesi dışında kalması beklenen o suçlar.

GÜNDEM 21.01.2020 - 14:24 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Adalet Bakanlığı'nın infaz düzenlemesi çalışmasına dair ilk detaylar ortaya çıktı. İnfaz düzenlemesi kapsamında yer almayacak suçlara dair taslak metin belli oldu. İşte infaz düzenlemesi dışında kalması beklenen o suçlar.

Uzun zamandır Adalet Bakanlığı ile AK Parti gündeminde yer alan infaz düzenlemesine dair ilk detaylar belli oldu. Bakanlığın uzun çalışmaları sonrasında hazırlanan infaz düzenlemesi taslak metni açıklandı. Bu metin henüz kanun tasarısı haline gelmemiş düzenlemenin ilk hali. Bu taslak metinde infaz düzenlemesi kapsamında yer almaycak suçlar açıklandı. ADALET BAKANLIĞI'NIN İNFAZ DÜZENLMESİNDE YER ALMAYACAK SUÇLARAdalet Bakanlığı'nın taslak metinde yer verdiği ve infaz düzenlemesi kapsamı dışında kalacak suçlar şunlar."Terör suçları, örgütlü terör suçları, kasten adam öldürme, cinsel istismar, kadına ve çocuğa şiddet, soykırım suçları, insanlığa karşı işlenen suçlar, insan üzerinde deney suçu, organ ve doku ticareti, reşit olmayana cinsel istismar, çocukların cinsel istismarı suçu, devlet topraklarının tamamını veya bir kısmını yabancı bir devletin egemenliği altına koymaya veya devletin bağımsızlığını zayıflatmaya veya birliğini bozmaya veya devletin egemenliği altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya yönelik fiiller,Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs, TCK'nın 76'ncı maddesinde düzenlenen (Kasten öldürme, kasten yaralama, işkence, eziyet veya köleleştirme, kişi hürriyetinden yoksun kılma, bilimsel deneylere tabi kılma, zorla hamile bırakma, zorla fuhşa sevk etme) suçların tamamı her türlü eziyet, işkence, Atatürk aleyhine işlenen suçlar ve Orman Kanunu'na aykırı suçlar."Yukarıda yer alan ve taslak metinde bulunan suçlar infaz düzenlemesine dahil edilmeyecekler. Bunun dışında infaz düzenlemesi adına önemli bir detay ise düzenleme, soruşturma ve kovuşturma aşamasındaki dosyaları da kapsamayacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@