Aday sayısı çoğalıyor, ortalık karışacak! Ali Babacan'dan cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda önemli açıklamalar yaparak, adaylık yarışındaki iddiasını ortaya koydu.

Gündem 20.05.2022 - 10:17 20.05.2022 - 10:17 Büşra Uluşen

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimine bir yıl kala, partilerden ve siyasi isimlerden yeni açıklamalar geliyor. Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı belli iken, millet ittifakı ise 6 partiyi bir araya getirerek cumhurbaşkanı adayı arayışına girdi. 

Masadaki isimlerden biri olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir televizyon programında cumhurbaşkanı adayına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

'' Ortak aday yoksa adayımız bellidir ''

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, ittifak masasından ortak aday çıkmadığı anda DEVA Partisi'nin adayının kendisi olacağını açıkladı. Bu açıklamanın sonrasında son toplantıda ortak aday için nitelikleri belirlediklerini ancak henüz telaffuz edilen bir isim olmadığını ifade ederek resmen adaylığını ortaya koydu. 

Cumhurbaşkanı adayının 6 parti genel başkanından birisinin ya da dışarıdan birinin de olabileceğini ifade ederek, adayın kucaklayıcı birisi olması gerektiğini söyledi. Parti içerisinde de henüz somut isim tarzında bir değerlendirme yapmadıklarını, farklı bir anlaşma yapılmazsa partinin genel başkanının cumhurbaşkanı adayı olacağını dile getirdi. 

6'lı masadan sadece Meral Akşener'in aday olmayacağını açıkladığını belirterek, ortak aday için 6'lı masada hiçbir zaman bir ismin zikredilmediğini de sözlerine ekledi. 

'' Bizden başka çözecek kimse yok ''

Canlı yayının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ali Babacan, '' Bu konuda mütevazi olmayacağım: Şu andaki krizi bizden başka çözecek kimse yok. Kriz çözme tecrübesi ayrı bir şey. İki tane kriz çözmüş başka bir ekip varsa bulalım, gelsinler, çözsünler '' ifadelerini kullandı.

ali babacan-1

Ali Babacan'ın bu açıklamaları sonrasında Babacan'ın da adaylık konusundaki iddiasını ortaya koyduğu ve aday olabileceği konuşulmaya başlandı. Altılı ittifak masası kimi aday gösterecek henüz belirsizliğini koruyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@