Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Hangi Parti, Belediye Başkanı Hangi Partiden, İskender Yıldırım Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Adıyaman ilçeleri arasında yer alan Gölbaşı gündemdeki yerini koruyor. Özellikle de Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Başkanı hangi partiden, Adıyaman Gölbaşı Belediyesi hangi parti aramaları artış gösterirken Adıyaman Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği de merak konusu oldu. Soruların yanıtları haberimizde...

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Hangi Parti, Belediye Başkanı Hangi Partiden, İskender Yıldırım Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi için vatandaşlar en son olarak 31 Mart Yerel Seçimleri için sandık başına gitmişti. Yapılan seçimlerde AK Parti tarafından aday gösterilen Yusuf Özdemir ile CHP tarafından aday gösterilen İskender Yıldırım arasında kıyasıya bir seçim rekabeti oluşmuştu.

ADIYAMAN GÖLBAŞI BELEDİYESİ HANGİ PARTİ, BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN?

31 Mart 2019 tarihinde yapılan son yerel seçimlerde adaylar arasındaki yarış AK Parti tarafından aday gösterilen Yusuf Özdemir ile CHP tarafından aday gösterilen İskender Yıldırım arasında yaşanmıştı.

Seçimlerde oy kullanma saatinin dolmasının ardından açılan sandıklarda CHP tarafından aday gösterilen İskender Yıldırım yüzde 48,58 oranında oy alarak birinci seçilmiş ve yeni Belediye Başkanı olarak göreve gelmişti. Yani Adıyaman Gölbaşı Belediyesi CHP tarafında yönetilirken Belediye Başkanı İskender Yıldırım'da CHP'nin adayı olarak seçimlere katılmıştı.

İSKENDER YILDIRIM, KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDA?

31 Mart tarihli yerel seçimlerde belediye başkanlığı için adaylığını koyarak seçilen İskender Yıldırım, 1978 doğumludur.

Gölbaşı doğumlu olan İskender Yıldırım'nın memleketi Adıyaman'dır.

Öğrenimini Gölbaşı'nda tamamlayan Yıldırım evli ve 2 çocuk babasıdır.