Adıyaman Nemrut Dağı Milli Parkı Giriş Ücreti Açıklandı!

Adıyaman'da yer alan ve her yıl binlerce ziyaretçiye kapılarını açan Adıyaman Nemrut Dağı Milli Parkı girişi ücretli oldu! Nemrut Dağı giriş ücreti haberimizde!

GÜNDEM 14.05.2019 - 13:44 15.07.2021 - 00:15

Adıyaman'da yer alan ve her yıl binlerce ziyaretçiye kapılarını açan Adıyaman Nemrut Dağı Milli Parkı girişi ücretli oldu! Nemrut Dağı giriş ücreti haberimizde!

UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Nemrut Dağı için Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü giriş ücretleri hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Nemrut Dağı Giriş Ücreti 2019Yapılan açıklama ile Nemrut Dağı'na giriş ücreti 20 lira olarak belirlendi. Kişi başı 20 lira olan ücret araç ile girişlerde 5 lira da araç bedeli olmak üzere toplamda 25 lira para ödenerek Adıyaman Nemrut Dağı Milli Parkı'na giriş yapılabilecek. Konu hakkında açıklama yapan Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, “Daha önce Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yapılan ihale ile giriş ücretliydi. Son yıllarda Nemrut Dağı’na girişler ücretsizdi.Ancak daha sonra Nemrut Dağı’nın hem milli park hem de ören yeri olmasından dolayı giriş ücretlerini hangi kurumun alacağıyla ilgili yapılan protokol ile bu görev Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü devredildi.Bundan sonra gelen yerli ve yabancı turistler taşıma ücretiyle birlikte 25 TL ücret verecek. Bunun yanında Perre Antik Kent’te ise 6 TL giriş ücreti alınacak” diyerek yapılan giriş ücreti tarife değişikliği hakkında bilgi verdi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@