Adli Tıp Kurumu Güvenlik Görevlisi, Hizmetli, Kimyager, Laborant Ve Teknisyen Kadrolarında Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu tarafından Resmi gazete'de bir ilan yayımlanarak Adli Tıp Kurumu'nun merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere çeşitli kadrolarda sözleşmeli personel alımı yapılacağı ilan edildi.

Adli Tıp Kurumu Güvenlik Görevlisi, Hizmetli, Kimyager, Laborant Ve Teknisyen Kadrolarında Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Türkiye'de kamu kurum ve kuruluşlarına sözleşmeli personel alımlarının yapılmasına dair ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı'nın kuruluşlarından olan Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nın sözleşmeli personel alımı yapacağı duyuruldu. Bu sözleşmeli personellerin işe alımlarında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi hükümleri uygulanacağı bildirildi.

HANGİ KADROLARDA KAÇ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından alımı gerçekleştirilecek olan sözleşmeli personellerin kadro sayı ile kadro dağılımı belli oldu. Buna göre Diğer Teknik Hizmet Personeli kadrosunda 18 kimyager, 24 laborant, 30 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 teknisyen ve 4 hizmetli alımı yapılacak. Toplamda ise 79 sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı.

Adli Tıp Kurumu Güvenlik Görevlisi, Hizmetli, Kimyager, Laborant Ve Teknisyen Kadrolarında Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor - Resim 1 Adli Tıp Kurumu Güvenlik Görevlisi, Hizmetli, Kimyager, Laborant Ve Teknisyen Kadrolarında Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor - Resim 2 Adli Tıp Kurumu Güvenlik Görevlisi, Hizmetli, Kimyager, Laborant Ve Teknisyen Kadrolarında Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor - Resim 3 Adli Tıp Kurumu Güvenlik Görevlisi, Hizmetli, Kimyager, Laborant Ve Teknisyen Kadrolarında Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor - Resim 4

İŞLE ALIMLAR NASIL GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından belirlenen şartları taşıyan adaylar sözlü sınava davet edilecekler. Bu sözlü sınav davetlerinde adayların kadrolara göre değişen KPSS puan türlerinden aldıkları puanlar belirleyici olacak. 2020 yılı KPSS'den istenen puan türünde en az 70 puan alınması gerekecek. Adaylar KPSS puanlarına göre sıralandıktan sonra her pozisyon için ilan edilen kadro sayısının 3 katı kadar aday sözlü sınava çağırılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
-35 yaşını tamamlamamış olmak
-Askerlik ile ilişiği bulunmamak
-657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılı suçlardan mahkum olmamış olmak
-Görevini devamlı olarak yağmasına engel olabilecek bir akıl hastalığı bulunmamak
-Kamu haklarından mahrum olmamak
-Atanacak pozisyon için belirlenen öğrenim şartını karşılıyor olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları kurumun resmi internet sitesi aracılığı ile yapılacak. Elektronik ortamda yapılacak başvuru haricinde Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na herhangi bir belge gönderilmeyecek. Adaylar tüm belgelerini bilgisayar ortamına aktardıktan sonra başvuru sırasında sisteme yükleyecekler. Başvuru işlemleri 12 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 10:00'da başlayacak ve 22 Nisan 2021 günü saat 17:00'da sona erecek.