Adliye Çıkışı Akrabalar Arasında Arazi Kavgası: Silahlı Çatışmada Ölü ve Yaralılar Var!

Diyarbakır Yenişehir'de akrabalar arasında arazi anlaşmazlığı kavgasında kan aktı. Adliye çıkışında başlayan kavga silahlı çatışmaya dönerken 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Adliye Çıkışı Akrabalar Arasında Arazi Kavgası: Silahlı Çatışmada Ölü ve Yaralılar Var!

Amca çocukları arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle başladığı iddia edilen kavgada kan aktı. Olay Diyarbakır'a bağlı olan Yenişehir ilçesinde meydana geldi.

Aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan iki aile arasında yaşanan süreç mahkemeye taşındı. Yenişehir Adliye Sarayı'nda görülen duruşmadan sonra amca çocukları Adliye Sarayı'nın hemen karşısında bulunan çay ocağına oturarak konuşmaya başladı.

AMCA ÇOCUKLARI ARASINDA ARAZİ ANLAŞMAZLIĞI KAVGASINDA KAN AKTI!

İddialara göre çay ocağında mahkeme sonrası oturan amca çocukları arasında mahkeme nedeni ile tartışma yaşandı. Akrabalar arasında yaşananan arazi anlaşmazlığı nedeniyle başlayan tartışma kısa sürede hareretlenerek kavgaya dönüştü. Silahların konuştuğu kavgada vücutlarının çeşitli yerlerine kurşun isabet eden 4 kişi yaralandı.

Silah seslerinin duyulması üzerine Adliye Sarayı önündeki güvenlik güçleri hemen kavgaya müdahalede bulunurken olay yerine çok sayıda güvenlik görevlisi ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yapmış oldukları ilk müdahalenin ardından yaralılar ambulans ile hastaneye sevk edilirken yaralılardan A.G.'nin olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

Diğer 3 yaralının sağlık durumları hakkında verilen ilk bilgide hayati riski olan kişinin bulunmadığı belirtilirken güvenlik güçlerinin hastanede yeni bir kavga yaşanmaması adına geniş güvenlik önlemleri aldıkları belirtildi. Tarafların akraba olması nedeni ile yaşanan olay daha büyük üzüntü yaratırken güvenlik güçleri olay hakkında geniş çaplı soruşturma başlattı. Hayatını kaybeden A.G.'nin cansız bedeni otopsi için hastaneye kaldırılırken cenazesi için de geniş çaplı güvenlik önlemleri alınacağı belirtildi.

SONRAKİ HABER