Adliyeler Açık Mı, Çalışıyor Mu 25 Ocak 2022? HSK'dan Açıklama Geldi

Kar yağışı nedeniyle birçok noktada hayat durma noktasına gelmişken duruşması olan kişiler adliyeler çalışıyor mu, nöbetçi adliye listesini araştırıyor. 25 Ocak adliyelere ilişkin kararı HSK açıkladı.

Gündem 25.01.2022 - 11:32 25.01.2022 - 11:32 Büşra Uluşen

Kar yağışının etkisini artırmasıyla birçok ilde yollar trafiğe kapatıldı, kamu personelleri idari izinli sayıldı ve üniversitelerin sınavları ertelendi. Bu gelişmeler yaşanırken olumsuz hava şartlarında duruşması olan vatandaşlar adliyedeki son durumu araştırıyor. Adliyede çalışan ve adliyede işi olan vatandaşlar adliyelerin açık olup olmadığıyla ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. 

ADLİYELER AÇIK MI 25 OCAK?

Adliyelerin çalışma durumuyla ilgili bilgi Adalet Bakanlığı'ndan geldi. Adalet Bakanlığı, İstanbul'da gerçekleştirilecek olan duruşmalarla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Hakimler ve Savcılar Kurulu, İstanbul'da yargı mensupları ve adliye çalışanlarının bir gün süreyle idari izinli sayılacağını bildirdi. 

HSK'nın aldığı karar doğrultusunda İstanbul'da yargı mensupları ve adliye çalışanları 25 Ocak 2022 Salı günü idari izinli sayılacak. Bu nedenle adliyeler hizmet vermeyecek.

Yargısal iş ve işlemler, nöbetçi hakim ve mahkemeler tarafından yapılacak. 

adliyeler açık mı

İSTANBUL BARO BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

İstanbul Barosu Başkanı Avukat Mehmet Durakoğlu, İstanbul'da bugün yapılacak duruşmaların ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Durak, '' Bugün 01.00 itibariyle alınan karar gereğince 25 Ocak 2022 tarihinde hakim ve savcılar idari izinli sayıldıkları için duruşmalar yapılmayacaktır. '' dedi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@