Adnan Oktar'ın Kanlıca'da Ki Kaçak Villası Yıkılacak

Adnan Oktar Grubu tarafından yıllardır kaçak olarak kullanıldığı belirlenen arazi üzerinde yer alan kaçak yapıların yıkımına karar verildi.

Emlak Magazin 03.09.2018 - 20:00 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Adnan Oktar Grubu tarafından yıllardır kaçak olarak kullanıldığı belirlenen arazi üzerinde yer alan kaçak yapıların yıkımına karar verildi. Adnan Oktar'ın villası yıkılacak!

Söz konusu arazi üzerinde bulunan kaçak villanın da Adnan Oktar üzerine değil Mustafa Avni Cüre üzerine tapu kaydı bulunduğu ortaya çıktı. Kaçak villa boğaziçi öngörümü içerisinde yer almasına rağmen bugüne kadar yapılan kaçak yapılaşmaya göz yumuldu. Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgenin kontrol edilmediği iddia edildi. En Son Denetim1986 Yılında YapılmışYapılan açıklamaya göre ağaçlık alan içerisinde yer alan süper lüks villanın bina izni en son 1986 yılında verilmiş ancak o tarihten sonra bölgeye bir daha uğrayan olmamış. Aradan geçen yıllar boyunca bölgeye çok sayıda kaçak yapı inşa edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi denetim ekipleri güvenlik güçleri tarafından villaya yapılan baskın esnasında kolluk kuvvetleri ile bölgeye giriş yapmış söz konusu arazide kaçak onlarca yapı bulunduğu tutanaklar ile tespit edilmişti. 176 Bin Lira Para Cezası Kesildi Dün gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümen toplantısı kapsamında tutulan tutanaklar ile ilgili resmi karar verildi. Tutanaklarla tespit edilen kaçak yapıların yıkılmasına karar verilirken aynı zamanda 176 bin liralık idari para cezası da kesilmesine karar verildi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@