Adnan Polat "Konut Fiyatları Düştü, Aklı Olan Ev Alır"

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat önemli açıklamalarda bulunurken yatırım yapmak isteyen kişilere gayrimenkul yatırımı yapmalarını önerdi.

Emlak Haberleri 06.01.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat önemli açıklamalarda bulunurken yatırım yapmak isteyen kişilere gayrimenkul yatırımı yapmalarını önerdi.

Nakit dengesinin bozulması ile inşaat sektöründe sıkıntılı bir döneme girildiğini dile getiren Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat bankaların mutlaka sektöre destek vermesi gerektiğini dile getirdi. Adnan Polat "Hedeflerimizi Tutturduk" Gayrimenkul sektörünün gerek kurda yaşanan artışlar gerekse de faizlerde yaşanan yükseliş nedeni ile zorlandığını belirten Polat "Grubumuzun 2018 toplam cirosu yaklaşık 2,4 milyar TL olacak. Tabii özellikle sanayi ürün ihracatı ve turizm gelirlerimizin ciromuza büyük katkısı olduğunu söyleyebiliriz. 2019'da ise ciromuzun 2,9 milyar TL civarında olmasını hedefliyoruz." diyerek kendilerinin grup olarak hedeflerini tutturduğunu açıkladı. 700 Milyon Dolarlık Yatırım Müjdesi Geldi Adnan Polat yapmış olduğu açıklamasında bir de yatırım müdesi vererek "2019'da başladığımız işleri bitirmeye çalışacağız. Enerjide yenilenebilir enerji yatırımlarımıza yurt içinde ve yurt dışında devam ediyoruz.Rüzgar enerjisinde 7 farklı sahada kazandığımız 462,9 megavatlık kapasite için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ki bu aşağı yukarı 500 milyon dolarlık bir yatırım demek. Ayrıca, şu anda elimizde lisansları olan 200 megavatlık bir kapasitemiz var. Bununla birlikte 2019'da enerjide toplam 700 milyon dolarlık bir yatırım planlıyoruz." dedi. Polat "Aklı Olan Gayrimenkul Alır" Adnan Polat azalan talep nedeni ile konut fiyatlarında ciddi bir düşüş olduğunu söyleyerek "Buna mahal vermeden, hem bankaların daha çok destek olması hem de hükümetimizin bu yönde sektörü desteklemesi gerekiyor. Akıllı olan şu dönemde ihtiyacı varsa veya yatırım yapacaksa gayrimenkule yönelir. Biz bunları yaşadığımız vakit 100 liralık değeri olan bir mal 50 liraya satılıyor.Bugün alan 2 sene sonra 100 liraya satıyor. Bu, yatırımcı için hem fırsat hem de bir imkan. Bunu kullanmaları lazım. Benim arzu ettiğim; faiz ve enflasyonun düşmesi, dövizin TL karşısında fazla değer kazanmaması ve Türkiye'de ekonomik istikrar olması... Bu istikrarın oluşması lazım ki biz de önümüzü görüp buna göre gelecekle ilgili plan yapalım." dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@