AFAD Deprem Dairesi Balıkesir Depremini Duyurdu! Sarsıntı İstanbul'dan Da Hissedildi!

Türkiye'de son dönemlerde sıklaşan orta şiddetli depremlere bir yenisi daha eklendi. AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Balıkesir'de bir deprem meydana geldi.

Gündem 22.01.2022 - 23:10 22.01.2022 - 23:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son dönemlerde depremler sık sık olmaya devam ediyor. Bugün akşam saatlerinde bir deprem haberi de Balıkesir'den geldi. Bölgenin depremlere son yıllarda alıştığı bilinirken bu son depremin şiddetini,n daha fazla olduğu ifade edildi. Ayrıca gerçekleşen deprem İstanbul'dan da güçlü bir şekilde hissedildi. Hatta İstanbul'da vatandaşlar depremin İstanbul'da olduğunu dahi düşündüler. Ancak AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklaması depremin merkezinin Balıkesir olduğu açıklaması konuyu aydınlattı.

AFAD DEPREM BİLGİLERİNİ DUYURDU

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre deprem Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde meydana geldi. Depremin şiddetinin ise 4.7 olarak ölçüldüğü bildirildi. Gerçekleşen depreme dair detaylı bilgilendirme yapan AFAD depremin derinliğini 11.49 km olarak duyurdu. Depremin etki alanının geniş olduğu bildirilirken deprem sonrası etkilerininin araştırıldığı ifade edildi.

balıkesir deprem

CAN VE MAL KAYBI YOK

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika bilgilendirmeleri çok yakından takip edilmeye başlandı. AFAD Deprem Dairesi Balıkesir Dursunbey'de meydana gelen depremden sonra herhangi bir olumsuz ihbar alınmadığını duyurdu. Şimdilik gelen bilgilere göre gerçekleşen deprem bölgede can ve mal kaybına neden olmadı. 

Gerçekleşen Balıkesir depreminin ardından gözlar uzman değerlendirmelerine de çevrildi. Bu son depremin bilimsel neticeleri merak edilmeye başlandı. Bölgede aktif fay hatlarının olması, bu fay hatlarında bir süredir enerji birikmesi yaşanması, bölgede şiddetli deprem beklentisi olması gibi nedenlerden dolayı deprem uzmanları yorumlarını yapmaya başladılar. Yapılan değerlendirmelere göre yakın bir sürede bölgede şiddetli bir deprem beklenmiyor. Hatta bu son depremin biriken enerjiyi boşalttığı ve olası bir yüksek depremin şiddetini düşüreceği değerlendirmesi yapıldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@