AFAD Kandilli Son Dakika Deprem Haberi! Gece Yarısı Elazığ Palu Depremle Sallandı

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre Elazığ'ın Palu ilçesinde gece saatlerinde bir deprem meydana geldi. Deprem kaç şiddetinde oldu? Deprem can ve mal kaybına neden oldu mu?

AFAD Kandilli Son Dakika Deprem Haberi! Gece Yarısı Elazığ Palu Depremle Sallandı

Depremlere alışık bir ülke olan Türkiye'de gece saatlerinde yine bir deprem meydana geldi. Yoğun bir deprem hareketinin olduğu bölge olan ve bir son yıllarda yıkıcı etkisi olan bir deprem yaşamış şehir olan Elazığ'da yeni bir deprem meydana geldiği açıklandı. AFADA Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Elazığ'ın Palu ilçesinde gece saatlerinde orta şiddetli bir deprem gerçekleşti.

ELAZIĞ'IN PALU İLÇESİNDE DEPREM OLDU

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre bu gece 00:34'te Elazığ'ın Palu ilçesinde bir deprem meydana geldi. Depremin şiddetinin 4.0 olarak ölçüldüğü açıklandı. Depremin derinliğinin ise 14.21 km olduğu açıklandı. Gerçekleşen deprem ile alakalı olarak Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de aynı bilgilendirmeyi yaptı.

afad deprem haberi-1

DEPREM CAN VE MAL KAYBINA NEDEN OLDU MU?

Daha önce Elazığ'da yıkıcı etkiye sahip olan depremlerin yaşanmasından dolayı bu son depremin etkisi hakkında büyük bir merak oluştu. AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre gerçekleşen bu depremin neticesinde herhangi bir can ve mal kaybına neden olduğuna dair olumsuz ihbarda bulunulmadığı bildirildi. Vatandaşların yapabilecekleri ihbarlara karşı Elazığ'da AFAD ekiplerinin hazır bulunduğu da vurgulandı.

YENİ DEPREM OLUR MU?

Elazığ'ın Palu ilçesinde meydana gelen depremin ardından yeni depremlerin de meydana gelip gelmeyeceği de merak konusu oluyor. Bölgede aktif fay hatlarının bulunmasından dolayı vatandaşlar yeni bir deprem endişesi içerisinde bulunuyorlar. Deprem uzmanları Elazığ - Malatya bölgesinde şiddetli bri deprem beklentilerinin olduğunu daha önce açıklamıştılar. Ancak bu son depremin büyük deprem beklentisine herhangi bir etkisinin olup olmadığı için kapsamlı bir araştırma yapılması gerektiği uzmanlarda dile getiriliyor.

SONRAKİ HABER